POMOC DO GRY

W trakcie gry klikaj na ikonę aby uzyskać pomoc dotyczacą podstrony, na której aktualnie się znajdujesz lub znajdź interesujący Cię temat pomocy w spisie poniżej

JEDZENIE

Różne rodzaje karm dla psów możesz kupić w sklepie. Droższe karmy lepiej zaspokajają głód i zabierają mniej energii. Dysponujesz także nieograniczonymi zapasami resztek z obiadu, pamiętaj jednak, że ta karma słabo zaspokaja głód, a zużywa dużo energii Twojego psa. Jeśli potrzebujesz naprawdę dużego zastrzyku energii nakarm psa karmą dla psów z adhd. Możesz też dodatkowo wyposażyć psa w miskę, dzięki czemu każdy posiłek będzie bardziej efektywny.

SPACER

Pamiętaj, żeby zapewnić swojemu psu odpowiednią ilość ruchu! W tym celu musisz wyprowadzać go na spacer. Im dłuższy spacer, tym bardziej zaspokoi tę potrzebę, ale też pies straci więcej energii. Przyda Ci się obroża, którą możesz kupić w sklepie lub wygrać w loterii charytatywnej. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko ucieczki ze spaceru powinieneś zaopatrzyć się również w smycz. Gdyby jednak piesek uciekł podczas spaceru – głowa do góry! Wróci jutro, jeśli tylko posiada adresówkę. W przeciwnym razie na powrót swojego pupila możesz poczekać nieco dłużej. Ale na pewno wróci! Cierpliwości. Za zanieczyszczenie trawnika możesz zapłacić mandat! Dlatego zawsze miej przy sobie woreczki do sprzątania psich kup kiedy wyprowadzasz psa na spacer.

Podczas spaceru mogą też przydarzyć się wam różne przygody. Twój pies może mieć na przykład zmysł tropowca i znaleźć na spacerze patyk do zabawy, a nawet doglary.

ZABAWA

Twój piesek potrzebuje dużo zabawy i pieszczot, aby być zadowolonym. Jednak nie ma zabawy bez zabawek. Możesz kupić zabawki w sklepie, wygrać je w loterii charytatywnej, a jeśli będziesz mieć odrobinę szczęścia Twój piesek przyniesie patyk ze spaceru i będzie mogli bawić się w aportowanie!

Zabawa to też czas spędzony w Twoim towarzystwie. Aby zaspokajac potrzebę towarzystwa swojego psa głaskaj go. Możesz również przytulać swojego psa, pod warunkiem, że zbudowaliście między sobą dobre więzi - za pomocą głaskania i przytulania. Głaskaj i przytulaj swojego psa aby opcja przytulania była dostępna. Nie wystarczy odblokować ją raz - dobre relacje ze swoim pupilem musisz utrzymywać cały czas. Jeśli piesek zmieni właściciela relacje trzeba zbudować od nowa!

ODPOCZYNEK

Po całym dniu zabaw i nauki Twój pies musi porządnie odpocząć. Abyś mógł zajmować się swoim psem, musi on posiadać wymaganą do danego zajęcia energię. Zregenerujesz ją podczas snu. Wystarczy, że położysz pieska spać a jego energia zacznie rosnąć, nawet jeśli ty zajmiesz się innymi zadaniami w grze albo całkiem się wylogujesz. Twój piesek posiada legowisko zrobione ze starych szmat, jednak śpiąc na nich długo się regeneruje. Jeśli chcesz, żeby szybciej nabierał energii kup mu ładne legowisko w sklepie lub wygraj je w loterii charytatywnej. A jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku energii, nakarm psa karmą superenergetyczną, która zaspokaja nie tylko głód ale też dodaje energii.

HIGIENA

Jeśli chcesz, żeby Twój piesek był zdrowy i w dobrej kondycji dbaj regularnie o jego higienę i profilaktykę. Powinieneś zaopatrzyć swojego pupila w szczotkę, cążki do pazurów, a także regularnie kąpać go, szczepić i odrobaczać. Szczepienie powinno się przeprowadzać najrzadziej co rok, a odrobaczenie nie rzadziej niż co pół roku, czasem częściej jeśli Twój pies złapie na spacerze kleszcza. Nie zaszczepiony lub nie odrobaczony pies może zachorować i jego nastrój mocno się pogorszy! Jeśli chcesz, żeby Twój piesek brał udział w konkursach i wystawach musisz utrzymywać higienę na poziomie min. 80%.

NAUKA

Nauka i dobre wychowanie psa to podstawa każdej hodowli. W wieku szczenięcym (do 1 roku) zadbaj o to, aby Twój szczeniaczek nauczył się podstawowych zasad dobrego wychowania. Wystarczy, że kupisz smakołyki do szkolenia psów a później będziesz normalnie zajmować się szczeniakiem. Różne czynności będą uczyć go:

 • Każdy spacer - załatwiania się na dworze
 • Głaskanie i czynności związane z higieną - szacunek do opiekuna
 • Zabawa zabawkami - unikanie gryzienia przedmiotów

Jeśli Twój piesek nie zdąży nauczyć się dobrego wychowania do 1 roku, jego charakter pogorszy się.

Ponadto już od pierwszych miesiecy życia możesz uczyć szczeniaka chodzenia przy nodze. Do opanowania tej sztuki pies potrzebuje smyczy ringówki, a kiedy już ją opanuje - może brać udział w wystawach.

Psy w wieku powyżej 1 roku życia mogą uczyć się komend takich jak siad, czy waruj. Każda nauczona komenda to lepszy charakter Twojego psa w jednej z cech. Możesz nauczyć psa maksymalnie 8 komend (nie licząc chodzenia przy nodze) w ciągu jego całego życia, a tym samym poprawić jego charakter o 8 punktów.
Do nauki niektórych komend pies potrzebuje przedmiotów - potrzebny przedmiot wskazuje ikonka obok komendy.
Jeżeli nie nauczysz psa minimum 3 komend do wieku 2,5 roku, charakter pieska pogorszy się.

UPŁYW CZASU W GRZE

Dla Twoich psów w DoGGi czas płynie inaczej niż w realnym świecie. Wiek psów zmienia się wraz ze zużyciem przez nie energii. Energię zużywasz na każdą akcję wykonaną z psem - karmienie, zabawę, udział w konkursie itp. Po najechaniu kursorem na akcję lub przedmiot zobaczysz ile energii (snu) zabiera dana czynność.

Zawsze, gdy pies zużyje 100 pkt. energii staje się on starszy o miesiąc. Starsze psy, powżej 10 roku życia starzeją się szybciej, zużywając 50 pkt energii. W okienku "Co dziś robił mój pies" (widocznym kiedy zajmujesz się psem) znajdziesz licznik energii zużytej od ostatniego postarzenia psa (np. 20/100 oznacza, że od ostatniego postarzenia pies zużył 20 pkt. energii i stanie się starszy o kolejny miesiąc gdy zużyje kolejne 80 pkt. energii). Każdy pies starzeje się niezależnie od innych. Te psy, którymi zajmujesz się więcej będą starzeć się szybciej, niż psy które nic nie robią.

Kiedy pies osiągnie 1 rok jego awatar zmieni się - zacznie wyglądać jak dorosły pies (jeżeli twój pies ma już rok i dalej wygląda jak szczenię, spróbuj odświeżyć stronę). Pojawią się też nowe akcje, które możesz z nim wykonać, między innymi udział w konkursach i wystawach.

ROZMNAŻANIE PSÓW

Możesz rozmnażać swojego psa jeżeli

 • Posiadasz rangę Hodowca praktykujący
 • Twój pies jest w wieku rozrodczym
 • W przypadku suczek - jeśli suczka ma cieczkę.
Oferowanie krycia
Jeśli jesteś właścicielem pieska możesz zaoferować krycie po ustalonej przez siebie cenie. Jeśli posiadasz suczkę, udaj się do Związku Kynologicznego, gdzie udostępniana jest baza reproduktorów i wybierz pieska do krycia.

Krycie
Suczki mogą zostać pokryte tylko podczas cieczki. Pierwsza cieczka pojawi się u Twojej suczki między wiekiem 3 a 3,5 roku i później będzie pojawiać się co 6 miesięcy. Fakt, że sunia ma cieczkę zauważysz dzięki podświetlonej ikonce rozmnażania obok avatara psa.
Ponadto, aby móc wykonać krycie oba pieski muszą mieć wystarczająco dużo energii (40 pkt.). Za każdą udaną próbę krycia właściciel suczki musi zapłacić właścicielowi pieska (chyba, że oba psy są Twoje). Aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie szczeniaczków, zadbaj o to aby oba psy były w dobrej kondycji, dobrze też jeśli mają na swoim koncie wygrane w konkursach i wystawach.

Ciąża i szczenięta
Po udanym kryciu możesz spodziewać się szczeniaków, już po 4 miesiącach. Zwróć uwagę aby tuż przed porodem Twoja suczka miała minimum 30 pkt. energii inaczej straci szczenięta podczas porodu. Jeśli poród się powiedzie, przez 4 miesięcy szczenięta będą przy matce i musisz regularnie je karmić. Kiedy podrosną, pojawią się w Twojej Hodowli jako oddzielne pieski, będziesz mógł się nimi zajmować a ich mama będze mogła zostać ponownie pokryta.

UDZIAŁ W WYSTAWIE

Twój pies umie już chodzić przy nodze i posiada smycz ringówkę? Wspaniale! Możesz go zapisać na wystawę, gdzie będzie rywalizował z psami innych graczy w odpowiedniej kategorii. Pamiętaj, że piesek musi być zdrowy i w dobrej kondycji. Utrzymuj higienę na poziomie minimum 80% jeśli chcesz brać udział w wystawie. Przy odrobinie szczęścia przy imieniu Twojego pupila pojawią się puchary, a na Twoim koncie wygrane doglary! Nie zapominaj również o oddaniu Twojego głosu na najładniejsze pieski kiedy będziesz odwiedzać wystawę w Związku Kynologicznym.

KONKURSY

Jeśli Twój pies jest najedzony i ma dużo energii warto spożytkować ją na udział w konkursie. Jednak pamiętaj - aby pies wystartował w konkursie musi być zadbany a jego potrzeby zaspokojone w minimum 30% (z wyjątkiem energii, której wystarczy 20%).
Zapisz go do odpowiedniego konkursu biorąc pod uwagę wiodące cechy jego charakteru. Za udział w konkursie musisz zapłacić wpisowe, ale wygrane w konkursach to doglary dla Ciebie oraz nagrody – flo przy imieniu, dla Twojego psa.
Biorąc udział w konkursach, Twój pies zdobywa doświadczenie, dzięki któremu w każdym następnym konkursie wypadnie nieco lepiej i będzie miał większe szanse na wygraną.
Jeśli Twoje psy będą wygrywać konkursy, w niedługim czasie sam będziesz mógł je organizować!

Udział w konkursach ma również dobry wpływ na charakter Twoje psa. Jeśli pies nie weźmie udziału w odpowiedniej liczbie konkursów (10) do wieku 2 i pół roku jego charakter może się pogorszyć!

UDZIAŁ W KONKURSIE

Możesz zapisywać swoje psy do konkursów pod warunkiem, że:

 • Pies ma wystarczająco dużo energii
 • Posiadasz wystarczająco dużo doglarów aby opłacić wpisowe
 • Pies nie został jeszcze zapisany do danego konkursu
 • Nie zapisałeś już innego psa do tego konkursu (możesz zapisać tylko 1 psa do każdego konkursu)
 • Trudność konkursu odpowiada charakterowi twojego psa (pies powinien mieć od 10 mniej do 10 więcej punktów charakteru dla wiodącej cechy w danym typie konkursu, np. Na konkurs agility o trudności 30 można zapisać psy o zwinności od 20 do 40 pkt.)

Edycja konkursu odbywa się, gdy zapisze się 5 psów. Każdy pies zdobywa w konkursie punkty - zależne od charakteru i doświadczenia psa. Możesz także wpłynąć na punktację wyposażając psa w dobrą obrożę.

Jeśli nie możesz zapisać psa do żadnego konkursu sprawdź czy ma on wystarczającą ilość energii ( 20 pkt). Jeśli ma energię, zaczekaj na kolejne edycje konkursów i ponownie spróbuj zapisać psa.

Opłacalność konkursu to ilość doglarów jakie zarobisz (nagroda minus wpisowe) jeżeli zajmiesz w nim pierwsze miejsce. Im wyższa opłacalność tym więcej możesz zarobić jeżeli wygrasz konkurs. Za drugie lub trzecie miejsce dostaniesz mniejszą nagrodę, za miejsce czwarte i piąte nie wygrasz nic i będziesz stratny tyle doglarów ile wydasz na opłacenie wpisowego.

UDZIAŁ PSA W KOKURSIE

Nadeszła pora aby zebrać owoce ciężkiej pracy, nauki i treningów. Wynik Twojego psa w konkursie będzie zależał głównie od jego charakteru oraz doświadczenia, ale możesz też dać mu ostatnie wskazówki przed startem i wpłynąć na jego wynik.

Przypatrz się dobrze jak ustawiony jest tor i jakie cechy w tym konkursie są ważne. Możesz przesunąć część punktów charakteru swojego psa z jednej cechy na drugą i lepiej dopasowac je do wymogów konkursu za pomocą suwaków łączących pary wskazówek. Każdej wskazówce odpowiada jedna cecha charakteru, którą pies może lepiej wykorzystać (myśl sam - inteligencja słuchaj poleceń -posłuszeństwo, współpracuj - towarzyskość, rywalizuj - odwaga, szybko - zwinność, dokładnie - wytrzymałość). Suwak ustawiony pośrodku nie zmienia rozkładu cech charakteru psa podczas startu w konkursie. Przesunięty maksymalnie w jedną ze stron przesuwa niewielką część punktów psa z jednej cechy na drugą w parze. Możliwe są też wartości pośrednie.

Ustawienie suwaków ze wskazówkami nie wpływa na wykorzystanie doświadczenia ani na nabywanie doświadczenia jak też nie modyfikuje trwale charakteru psa.

KONKURSY

W grze występuje kilka rodzajów konkursów. Do każdego z rodzajów konkursów brane są pod uwagę inne cechy psów. Każdy z rodzajów konkursów ma jedną, wiodącą cechę - to ona jest w nim najważniejsza. Pozostałe cechy są mniej lub bardziej ważne w zależności od tego, jak został skonstruowany tor na dany konkurs. Im więcej gwiazdek (punktów) ma konkurs w danej cesze - tym bardziej liczy się ona podczas startu psa i wyznaczaniu punktacji.
Aby móc organizować konkursy danego typu musisz uzbierać odpowiednią ilość startów i wygranych w danym typie konkursu. Informację o tym jakie konkursy możesz organizować znajdziesz na stronie "Moja Hodowla" na zakładce "Konkursy".

ORGANIZACJA KONKURSÓW

Jeśli uzbierałeś wymaganą ilość startów i wygranych w danym typie konkursu, możesz sam zajmować się jego organizacją. Tworząc lub edytując konkurs musisz podać:

 • Nazwa - Każdy konkurs musi posiadać nazwę, która odróżni go od innych konkursów podczas gdy gracze będą zapisywać swoje psy.
 • Ilość edycji - ile razy konkurs powinien się odbyć. Jedna edycja konkursu odbywa się, gdy zapisze się do niego 5 psów. Możesz zaplanować maksymalnie 100 edycji za jednym razem.
 • Wpisowe - Kwota, jaką będą płacić Ci uczestnicy konkursu za każdego zapisanego psa. Wpisowe może wynosić od 5 do 1000 $dgl. Pamiętaj - im niższe będzie wpisowe, tym chętniej gracze zapiszą psa na Twój konkurs, ale za to Twój zarobek będzie mniejszy.
 • Pula nagród - suma nagród jaka zostanie rozdzielna pomiędzy uczestników każdej edycji konkursu. Pula ta składa się z dwóch części - nagrody sponsorów i organizatora, czyli Ciebie. Nie możesz edytować nagród sponsorskich, sponsorzy sami zadecydują ile doglarów przeznaczyć na Twój konkurs opierając się na jakości poprzednich edycji konkursu. Kiedy pierwszy raz organizujesz konkurs danego typu pula nagród od sponsorów wynosi 0. Z każdą kolejną edycją będzie ona się zmieniać, i będzie tym wyższa im lepsze psy wezmą udział w Twoim konkursie.
  Pulę nagród organizatora ustalasz sam, są to doglary, które oddajesz z własnego konta na nagrody w konkursie. Im wyższe nagrody ustalisz tym lepsze psy uda Ci się przyciągnąć do konkursu. Kwota, którą wpisujesz to pula na jedna edycję konkursu, z Twojego konta zostanie pobrana kwota na wszystkie edycje z góry (na przykład jeśli organizujesz 3 edycje i przeznaczasz 10 $dgl na nagrody organizatora z Twojego konta zostanie pobrane 3 * 10 $dgl = 30 $dgl. Doglary nie są zwracane nawet jeśli anulujesz konkurs zanim wszystkie edycje odbędą się. Poza tym, nie możesz przeznaczać własnych doglarów na nagrody jeśli chcesz organizować konkurs w nieskończność.
 • Opłacalność konkursu to ilość doglarów jakie zarobisz (nagroda minus wpisowe) jeżeli zajmiesz w nim pierwsze miejsce. Im wyższa opłacalność tym chętniej gracze będą zapisywali psy na Twój konkurs.
 • Trudność toru - jest wyznaczana na podstawie przeszkód i zadań jakie użyjesz w konkursie. Akcesoria konkursowe możesz kupić w sklepie a następnie przeznaczyć je na tor w swoim konkursie. Każdy przedmiot ma określoną trudność - ich suma to właśnie trudność toru. Na konkurs będą mogły zapisać się psy o wiodącej w danym konkursie cesze charakteru (np. zwinność w konkursie agility) od 10 mniejszej do 10 większej niż trudność toru (np. dla toru o trudności 20 mogą zapisać się psy o charakterze od 10 do 30).
  Pamiętaj, że im lepsze masz wyniki (więcej startów i wygranych) w danym typie konkursu, tym trudniejsze konkursy możesz organizować.

KUPOWANIE I SPRZEDAWANIE PSÓW

Jeśli masz odpowiednią rangę możesz kupować i sprzedawać psy.

 • Początkujący hodowca - ta ranga pozwoli Ci kupować psy
 • Aktywny działacz hodowlany - ta ranga pozwoli Ci sprzedawać psy

Aby sprzedać psa udaj się na podstronę zajmowania się psem i kliknij na ikonę sprzedaży umieszczoną po prawej stronie awatara Twojego psa. Za wystawienie psa na sprzedaż zapłacisz prowizję, zależną od ceny psa. Po wystawieniu psa na sprzedaż możesz normalnie się nim zajmować, do momentu aż inny gracz kupi go. Jeśli pies nie zostanie sprzedany przez 7 dni sprzedaż zostanie anulowana. Uwaga - nie możesz wystawić na sprzedaż suczki, która jest w ciąży lub karmi szczenięta. Jeśli pokryjesz suczkę wystawioną na sprzedaż - ta sprzedaż zostanie automatycznie anulowana.

Jeśli posiadasz odpowiednią rangę i wystarczająco dużo doglarów na koncie, możesz kupić każdego psa wystawionego na sprzedaż. Wszystkie psy wystawione do sprzedaży znajdziesz w Związku Kynologicznym na podstronie Giełda Psów. Możesz także kupić psa wchodząc bezpośrednio na jego stronę - jeśli tylko jest on wystawiony na sprzedaż.

GENETYKA

Klikając na link "Rodowód" zobaczysz pełny rodowód dowolnego psa. Jeśli piesek został adoptowany ze schroniska posiada nieudokumentowane pochodzenie. Jeśli planujesz go rozmnażać jego potomstwo będzie miało już znanych rodziców. Jeśli Twój piesek posiada już potomstwo możesz je zobaczyć pod tabelką z rodowodem.

Znajomość rodowodu psa przyda Ci się kiedy będziesz zakładać hodowlę i wybierać rodziców dla swoich przyszłych szczeniąt. Każdy szczeniak dziedziczy cechy po swoich rodzicach - dotyczy to zarówno cech charakteru jak i wyglądu. Jednak nie wszystkie geny, które mogą zostać odziedziczone, są łatwe do zauważenia! Jeśli rozmnażasz dwa rude psy, ich potomstwo wcale nie musi być rude! To dlatego, że każdy pies posiada dwa geny odpowiedzialne za każdą z cech. Te geny mogą być takie same lub różne, ale tylko jeden z nich będzie widoczny. Tak wiec rodzice Twojego szczeniaka mogą mieć widoczny gen koloru - rudy, ale także drugi, ukryty gen (fachowo nazywany recesywnym), na przykład biały. Ukryty gen może ujawnić się w potomstwie. Jeśli chcesz mieć więcej kontroli nad tym, jakie geny będzie dziedziczył Twój szczeniak przyjrzyj się więc nie tylko rodzicom, ale też jego dziadkom i pradziadkom.

KONTO GRACZA

Możesz w każdej chwili edytować swoje konto

 • Dodać lub zmienić swój awatar
 • Zmienić hasło
 • Zmienić adres email
 • Edytować swoją prezentację, którą będą oglądać inni gracze
 • Wpisać swoją datę urodzin

Aby uzyskać dostęp do niektórych funkcjonalności musisz potwierdzić swój adres email. Link aktywacyjny do potwierdzenia e-maila wysłaliśmy do Ciebie podczas rejestracji. Jeśli z jakichś względów nie dotarł od do Ciebie możesz wysłać go ponownie.

Nie musisz podawać swojej daty urodzin, jednak jeśli to zrobisz, w dniu urodzin otrzymaszod doggi prezent! Pamiętaj, że datę urodzin można ustawić tylko raz i nie można jej zmienić. Dlatego ważne jest abyś podał prawdziwą datę! Ponadto,aby móc otrzymać prezent urodzinowy musisz najpierw potwierdzić swój adres e-mail.

Jeśli gra kiepsko Ci idzie i chciałbyś zacząć grać od nowa możesz zresetować swoje konto. Podczas resetowania konta Twoje dane takie jak login czy hasło zostaną zachowane, ale stracisz wszystkie doglary, psy, akcesoria, zaliczone zadania itd. Zaczniesz grę od nowa, z wybranym przez siebie szczeniaczkiem i początkową sumą doglarów na koncie. Możesz także całkiem usunąć swoje konto, jeśli z jakichś względów nie chcesz dalej z nami grać. Pamiętaj, że operacji resetu lub usunięcia konta nie można cofnąć. Tak więc dobrze przemyśl tę decyzję.

AKCESORIA

Akcesoria oraz karmę dla swoich psów możesz kupować w sklepie, ale także zdobywać je z innych źródeł - na przykład wygrywać w loterii. Niektóre akcesoria aby mogły zostać użyte muszą być przypisane do konkretnego psa (przypiszesz je na odpowiednich zakładkach opiekując się psem), inne - jak na przykład karma czy smakołyki do szkolenia psów - nie wymagają przypisania, ale za to zużywają się za każdym razem kiedy je wykorzystasz.

Informację o tym ile i jakie akcesoria posiadasz aktualnie w swoich zapasach znajdziesz na zakładce Moje Zapasy na stronie Moja Hodowla. Nie widać tam akcesoriów przypisanych do psów. Weź pod uwagę, że akcesoria raz przypisane do psa mogą zostać zamienione na inne tego samego typu (np. nowa obroża), ale stare akcesoria nie wracają do zapasów i nie można użyć ich na innym psie, jak też raz przypisanych akcesoriów nie można psu zabrać.

RANGI I ZADANIA

Zadania nie tylko umilą Ci grę ale też pozwolą wygrywać doglary i cenne nagrody! Dzięki zaliczaniu zadań otrzymasz także rangi, które odblokują nowe funkcje w grze takie jak rozmnażanie czy sprzedawanie psów.

Na zakładce Moje Rangi znajdziesz listę swoich zadań - tych już zaliczonych oraz tych, które oczekują na zaliczenie. Wykonuj akcje wymagane przez zadania "do zaliczenia" a zdobędziesz nagrody oraz odblokujesz kolejne zadania. Kiedy zobaczysz u góry strony zielony dymek zaliczenia zadania, wróć na tę zakładkę i sprawdź jakie nowe zadania odblokowały się dla Ciebie do zaliczenia. Niektóre zadania nie zaliczają się automatycznie i musisz kliknąć na widoczny przy nich link "Sprawdź" aby spróbować zaliczyć zadanie.

Rangi w grze pozwolą odblokowywać nowe funkcje, a otrzymasz je po zaliczeniu zadań:

 • Młodszy pomocnik hodowcy: Twoja pierwsza ranga! Już nie jesteś całkiem zielony.
  Aby zdobyć tę rangę musisz zaliczyć zadania o numerach:
  - [12] Postarz psa do wieku 1 rok
 • Początkujący hodowca: Ta ranga pozwoli Ci kupować psy a także adoptować je ze schroniska.
  Aby zdobyć tę rangę musisz zaliczyć zadania o numerach:
  - [12] Postarz psa do wieku 1 rok
  - [20] Weź udział w 3 konkursach
  - [36] Naucz swojego psa chodzenia przy nodze
  - [59] Osiągnij 5 dni stażu w grze
  - [27] Wygraj coś innego niż ciasteczko na loterii charytatywnej
  - [6] Zaszczep swojego psa
 • Hodowca praktykujący: Dzięki zdobyciu tej rangi będziesz mógł rozmnażać swoje psy!
  Aby zdobyć tę rangę musisz zaliczyć zadania o numerach:
  - [83] Posiadaj 2 psy tej samej rasy
  - [61] Osiągnij 20 dni stażu w grze
  - [64] Zbierz minimum 5 głosów na wystawie z jednym ze swoich psów
  - [68] Wygraj dowolny konkurs
 • Aktywny działacz hodowlany: Ranga dla naprawdę dobrych hodowców, pozwoli Ci sprzedawać psy na giełdzie oraz należeć do jednej hodowli.
  Aby zdobyć tę rangę musisz zaliczyć zadania o numerach:
  - [44] Weź udział w wystawie 10 razy
  - [88] Oddziel szczenięta od mamy
  - [74] Zorganizuj konkurs
 • Mistrz hodowli: Mając tę rangę, naprawdę jesteś KIMŚ w hodowlanym świecie. Jako Mistrz możesz być członkiem lub właścicielem dowolnej liczby hodowli.
  Aby zdobyć tę rangę musisz zaliczyć zadania o numerach:
  - [65] Zbierz minimum 25 głosów na wystawie z jednym ze swoich psów
  - [73] Posiadaj psa, który wygrał minimum 20 konkursów
  - [100] Posiadaj psa rzadkiej rasy
  - [106] Sprzedaj własnej hodowli psa posiadającego przydomek hodowlany
 • Ważna osobistość czyli VIP: to ktoś, to ma specjalne przywileje. Ty także możesz nim być i cieszyć się możliwościami dostępnymi tylko dla wybranych.
  Aby zdobyć tę rangę musisz zaliczyć zadania o numerach:
  - [139] Wyposaż swojego psa w legowisko dajace +5 energii
  - [138] Znajdź się w rankingu głównym (zajmij dowolne z 500 miejsc)
  - [133] Miej minimum 5 szczeniąt w miocie od jednej suczki
  - [125] Zajmij jedno z trzech pierwszych miejsc na wystawie
  - [130] Posiadaj psa z minimum 100 wygranymi w konkursach

Abyś zdobył rangę zadania o podanych numerach muszą znaleźć się w Twoich ZALICZONYCH ZADANIACH, a wcześniej w ZADANIACH DO ZALICZENIA. Jeśli któreś zadanie nie pojawia się w zadaniach do zaliczenia, znaczy to że jest blokowane przez inne zadanie, którego nie zdałeś. Zaliczaj wszystkie zadania pojawiającie się w ZADANIACH DO ZALICZENIA aby odblokowywać kolejne zadania i zdobywać rangi.

RANKINGI

W grze występują dwa rodzaje rankingów - rankingi psów i rankingi graczy. Pierwsze znajdziesz w Związku Kynologicznym a drugie w Kafejce. Każdy z rankingów dodatkowo podzieliliśmy na kategorie, aby ułatwić graczom zajmowanie wysokich pozycji - bo każdy jest lepszy w czymś innym! Niektóre kategorie są aktualne cały czas, a niektóre odświeżają się raz dziennie (w nocy) tak więc sprawdzaj swoje pozycje w rankingu codziennie!

Wysokie pozycje w rankingu pozwolą Ci lepiej zareklamować swoją hodowlę w grze. Gracze chętniej kupią szczenięta wysoko notowane w rankingach oraz chętniej skorzystają z ofert krycia uznanych, wysoko notowanych reproduktorów!

SCHRONISKO

Niestety, nie wszystkie pieski mają kochających właścicieli. Porzucone pieski trafiają do schroniska gdzie czekają na nowych opiekunów. Codziennie pracownicy schroniska przygotowują trzy losowo wybrane pieski do adopcji. Aby upewnić się, że będziesz dobrym opiekunem dla swojego pupila i że stać Cię na jego utrzymanie warunkiem adopcji jest posiadanie minimum 2000 doglarów oraz opłacenie 600 doglarów kosztów adopcji. Ponadto, aby móc adoptować psa ze schroniska musisz posiadać rangę Początkujący hodowca i nie możesz adoptować więcej niż 1 psa na 10 dni.

Utrzymanie piesków w schronisku kosztuje, dlatego schronisko uruchomiło loterię charytatywną. Możesz w niej nie tylko pomóc pieskom ze schroniska DoGGi ale też wygrać cenne nagrody - doglary i akcesoria, także takie niedostępne do kupienia w sklepie!

LOTERIA

Za jedyne 100 doglarów możesz kupić los na loterii i wygrać cenne nagrody. Nie każdy los wygrywa, ale jeśli będziesz mieć szczęście wygrasz doglary, akcesoria a także unikatowe przedmioty dostępne tylko za pośrednictwem loterii.

WYSTAWY

Codziennie Związek Kynologiczny DoGGi organizuje wystawę psów - wspaniałą imprezę, w której możesz nie tylko zagłosować na ulubione psy ale również wziąć udział ze swoim psem jeśli tylko umie on chodzić przy nodze i posiada smycz ringówkę.

Psy, na które możesz oddać głos każdego dnia (jeden głos w każdej kategorii) to te, które zostały zapisane do wystawy dnia poprzedniego. Późnym wieczorem głosy są podliczane a zwycięzcy każdej kategorii otrzymują nagrody - doglary oraz puchary przy imieniu psa. Największą nagrodę otrzymuje Zwycięzca Wystawy - pies, który zebrał największą liczbę głosów we wszystkich kategoriach.

ZARZĄDZANIE HODOWLĄ

Jeśli jesteś właścicielem hodowli możesz zarządzać nią i zmieniać ustawienia

 • Możesz bezpłatnie i bez konsekwencji zmieniać awatar hodowli
 • Możesz napisać parę słów o swojej hodowli na prezentacji. Będzie ona widoczna dla wszystkich na stronie Twojej hodowli
 • Możesz zmienić przydomek hodowli, który jest widoczny przy imieniu psów urodzonych w hodowli. Zmiana przydomka kosztuje 3 bon(ów). Po zmianie wszystkie psy należące do hodowli będą miały nowy przydomek. Przydomek musi być unikalny, to znaczy nie możesz zarezerwować dla swojej hodowli przydomka, którego używa ktoś inny.
 • Jeżeli nie chcesz aby gracze wysyłali podania o przyjęcie do Twojej hodowli możesz wyłączyć przyjmowanie podań, a potem w dowolnym momencie włączyć go spowrotem
 • Możesz także usunąć hodowlę. Ta akcja jest nieodwracalna. Doglary włożone w hodowlę nie zostaną Ci zwrócone. Wszystkie psy, które do tej pory urodziły się w hodowli nadal będą nosiły jej przydomek jednak nie będzie możliwe zapisywanie nowych miotów do hodowli

CZŁONKOWIE HODOWLI

Każda hodowla może zrzeszać dowolną ilość graczy jako członków. Osoba, która założyła hodowlę staje się jej właścicielem i jako jedyna może zarządzać hodowlą (zmieniać ustawienia, edytować prezentację itd.)

Jako właściciel hodowli możesz zapraszać innych graczy do dołączenia do hodowli, a także akceptować podania od graczy chcących dołączyć. W zależności czy to Ty (właściciel) zapraszasz nowego członka, czy on sam wysyła podanie do hodowli, odpowiednio Ty lub nowy członek hodowli poniesiecie opłatę za zapisanie nowego gracza do hodowli w wysokości 1 bon(ów).

Jako właściciel możesz usuwać graczy w hodowli (koszt zapisania gracza do hodowli nie zostanie zwrócony) a także przekazać własność hodowli innemu członkowi. Polega to na tym, że od momentu przekazania własności to drugi gracz, a nie Ty, będzie właścicielm hodowli. Nie przekazuj własności hodowli osobom, do których nie masz zaufania, gdyż robiąc to tracisz kontrolę nad zarządzaniem hodowlą a nowy właściciel może nawet usunąć Twoje członkostwo w hodowli.

BONY I DOGLARY

Doglary
Podstawową walutą jaką posługujemy się w grze są doglary (w skrócie $dgl). Za doglary kupisz jedzenie i akcesoria dla swoich psów, opłacisz wpisowe w konkursie oraz kupisz psa na giełdzie.
Jak zdobyć więcej doglarów? Loguj się na swoje konto każdego dnia a otrzymasz dzienne kieszonkowe zupełnie za darmo! Możesz też udać się na wystawę psów i oddać głosy jako sędzia - za każdy głos dostaniesz kilka doglarów. Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym graczem - aby zarobić, oferuj krycia oraz szczenięta na sprzedaż, wygrywaj i organizuj konkursy.
Możesz też w łatwy sposób doładować swoje konto doglarami w kantorze - wymieniając bony na doglary.

Bony
Bony są bardziej wartościowe od doglarów, możesz nimi opłacić zaawansowane funkcje w grze niedostępne za doglary a także wiele atrakcji, które pojawiają się w grze na specjalne okazje.
Możesz także wymienić bony na doglary w kantorze, każdy bon jest wart 400 $dgl. Wymiana w drugą stronę (kupno bonów za doglary) nie jest możliwa.
Jak zdobyć bony? Najprościej - kupując je w kantorze za pomocą przelewu lub smsa. Po dokonaniu płatności bony natychmiast pojawią się na Twoim koncie. Jeśli masz szczęście i dobrze opiekujesz się swoim psem możesz także wygrać bony za opiekę nad psem. Informacja o wygraniu nagrody pojawi się podczas opieki nad psem w okienku "Co dziś robił Twój pies".


Pokemony
Poezja