Psie miasteczko – co i jak?
Jak da się zauważyć, na samej górze mamy psie miasteczko, złożone z kilku domków. Nie będzie trudne ich zapamiętanie. Na samym początku znajduje się Poczta. Możesz tu odczytać wiadomości prywatne oraz napisać nowe. Pierwszy domek już znasz - Moja hodowla. Po kliknięciu w żółty domek zostajesz przekierowany na swoje zakładki (Moje psy/Moje zapasy/Moje hodowle/Moje konkursy/Moje rangi/Moje konto).
Następny, wysoki niebieski domek, to Sklep. Możesz tam kupić wszelkie niezbędne rzeczy dla psów oraz konkursów.
Ten niby metalowy budynek to Gabinet weterynaryjny. Tam zaopiekują się Twoim psem: wykonają niezbędne szczepienia, poprawią jego wygląd, przeprowadzą zabiegi kastracji i sterylizacji, oraz pozwolą dowiedzieć się, jakie geny dominują u Twych psów! UWAGA! Zabiegi genetyczne oraz poprawy płodności możesz wykonać jedynie za pomocą bonów.
Następne jest Schronisko! Przebywają tam psiaki, które, po spełnieniu określonych wymagań, możesz przygarnąć. Istnieje też opcja, na samym dole strony, oddania psa do schroniska. Ta opcja jest ostateczna.
Wysoki i różowy budynek to Kafejka. Klikając na nią, pokazują Ci się odnośniki do przydatnych stron, jak Pomoc czy Forum, gdzie znajdziesz wszystkie wątki związane z grą.
Obok kafejki istnieje Związek Kynologiczny, zwany także ZK. Tutaj możesz przeglądać psy na giełdzie, reproduktorów, rankingi psów czy przeglądać i głosować w wystawie. Przydatna jest też encyklopedia ras, gdzie znajdziesz wszystkie istniejące rasy w grze!
Tuż obok jest Kantor. Masz wgląd do historii swoich finansów, statystyk, oraz zakładki do zakupu bonów za realne pieniądze.
I, na samym końcu, znajduje się Cmentarz. Tutaj możesz zobaczyć swoje wirtualne psy, które odeszły za Tęczowy Most.

Mój pies uciekł!
Nie panikuj. Psy wracają. ;) Jeżeli miał na sobie adresówkę (), wróci już na następny dzień - po północy. Jeśli jednak nie dostał on jej od Ciebie, jego powrót może zająć trochę dłużej. Możesz skorzystać również z usługi Geolokalizacji w schronisku, jednak jest ona płatna w bonach - wróci od razu.

Gdzie można kupić los na loterii charytatywnej?
W Schronisku - domek między gabinetem weterynarza a kafejką.

Jak mogę zarobić?
- dzienne kieszonkowe - 400 dgl (dla graczy z rangą niższą niż druga 500 dgl); dla graczy z kontem premium o 100 dgl więcej
- głosowanie na wystawie (20 dgl/głos w jednej kategorii - mając rangę VIP możesz oddać aż trzy głosy w jednej kategorii)
- wygrane w konkursach (I, II, III miejsce)
- wygrane w wystawach (I, II, III miejsce w kategorii oraz zwycięzca całej wystawy)
- loteria w schronisku (los kosztuje 100 dgl, więc często można stracić)
- spacer po parku miejskim (pies może znaleźć 100 dgl)
- sprzedaż bursztynu znalezionego podczas spaceru na plaży
- oddanie psa do schroniska (80 dgl za psa)
- sprzedaż psów
- oferowanie kryć swoimi reproduktorami
- nagrody za wykonanie niektórych zadań

Jak mogę pogłaskać psa/dać mu ciasteczko?
Musisz wejść na profil innego gracza i kliknąć na któregoś z jego psów. Pod obrazkiem będzie możliwość pogłaskania go lub dania mu ciasteczka – o ile masz je w swoich zapasach. Psy innych graczy możesz pogłaskać tylko 5 razy w ciągu dnia.

Mój piesek jest chory!
Spokojnie! Wystarczy, że wejdziesz w jego zakładkę „Higiena” i klikniesz zielony przycisk „Zabierz tego psa do weterynarza”. Tam wybierasz kategorię „Odrobaczenia i szczepienia” i, analogicznie, odrobaczasz i szczepisz psa – w zależności od tego, co się skończyło (po prawej stronie można zobaczyć, co powinniśmy zrobić). Jeśli jest w bardzo złym stanie, możesz skorzystać z leczenia ambulatoryjnego jednak musisz za nie zapłacić bonem i poczekać 24 godziny.

Nie zalicza mi się zadanie/ranga!
Spróbuj odświeżyć stronę albo kliknąć „Sprawdź rangę”. Możesz także się wylogować i ponownie zalogować. Jeżeli dalej nie zaliczyło, być może nie spełniłeś wszystkich wymogów.

Nie zalicza mi się zadanie z 5 głosami!
Zadanie zaliczy się po zakończeniu wystawy, czyli po 22:00.

Kiedy pojawi się zadanie x
Aby odblokować dane zadanie, musisz wykonywać te które obecnie masz w "zadania do zaliczenia". Musisz być cierpliwym. Dane zadanie w końcu się pojawi, a Ty będziesz mógł cieszyć się z wykonywania go.

Jak znaleźć się w rankingu?
Na pozycję w rankingu składają się:
-staż
-ilość psów
-ilość dgl
-jakość hodowanych psów
-ilość wygranych konkursów
-ilość bonów
(Zostały dodane też nowe, nieznane, czynniki.)
- "Najwięcej wartości mają psy aktywne w ostatnich 10 dniach, następnie w kolejnych 60 i przez całą grę. Ponadto, wzrosła wartość psów rasowych, które wyhodowaliśmy, a przebywają u innych graczy." ~ Administrator

Pies ze schroniska ma rasowych rodziców, a jest mieszańcem. Czy to błąd?
Nie, to nie błąd. W schronisku psy ulegają „odrasowieniu” – nawet, jeżeli był u jakiegoś gracza psem rasowym, w schronisku staje się mieszańcem.

Co to są bony i jak je zdobyć?
Bony to dodatkowa waluta w grze. Można ją zdobyć przez zakup rzeczywistymi pieniędzmi. Można dostać je też za opiekę nad psem, na loterii w schronisku lub w niektórych eventach.

Mój szczeniak zmienił wygląd! Czy to błąd?
Nie, to nie błąd. Została wprowadzona nowa grafika, dzięki czemu szczeniaki wyglądają inaczej i można rozpoznać niektóre ich cechy, gdy będą dorosłe.

Jak mogę przytulić swojego psa?
Aby opcja przytulenia psa się pojawiła, musisz go głaskać dopóki więź nie przekroczy 50%.

Jak zorganizować konkurs?
Musisz mieć co najmniej 20 startów w danym konkursie i co najmniej 5 wygranych, a do tego odpowiednie akcesoria (dostępne w sklepie lub, przy odrobinie szczęścia, na loterii). Wchodzisz w „Moja Hodowla”, zakładka „Moje konkursy”. Wybierz konkurs, który chcesz (i możesz) zorganizować. Następnie wypełnij wszelkie rubryki: nazwę, ilość edycji, wpisowe, od organizatora (czyli ile od siebie wykładasz na konkurs). Potem przeciągnij akcesoria, które masz niżej, na pole na dole strony; od nich zależy trudność toru. Zapisujesz i gotowe! Jeśli okaże się, że nie możesz go zapisać, sprawdź czy jego trudność zgadza się z trudnością jaką możesz zorganizować.

Nie mogę przeciągnąć elementów konkursowych na tor!
Spokojnie. Czasami przedmioty po kliknięciu na nie "uciekają" na samą górę strony. Należy je wtedy ponownie kliknąć i przenieść na pole konkursu.

Jak podnieść charakter psa?
Poprzez szkolenie psa od szczeniaka, uczenie go komend (co najmniej 3. do wieku 2 lata 6 miesięcy), wzięcie udziału w 10. konkursach (do wieku 2 lata 6 miesięcy). Możesz również pokryć swoją suczkę pieskiem z wyższym charakterem – wtedy szczeniaki będą miały wyższy charakter niż matka.

Jak wygrać konkurs?
Musisz szkolić swojego psa, albo kupić psa z odpowiednim charakterem. Wpływ na szanse ma rozkład cech psa i jego doświadczenie

Dlaczego nie mogę zapisać jednego psa do konkursu, a drugiego już tak?
Widocznie nikt nie organizuje konkursów dla psów z takim charakterem, jaki ma Twój pies.

Pies zdechł, ale nie dostałem rzeczy po nim!
Pies musi zdechnąć ze starości (między 15. rokiem życia, a 15 lat i 6 miesięcy). Jeżeli zdechł, ponieważ o niego nie dbałeś, nie odzyskasz rzeczy. Nie odzyskasz ich także jeśli były już trzy razy przypisane do psów.

Jak wygrać pluszowego kotka?
Musisz brać udział w loterii (każdy los kosztuje 100 dgl) i mieć odrobinę szczęścia.

Czemu nie mogę zapisać szybko psa na konkurs, tylko przez suwaczki?
„Szybki zapis” jest dostępny dopiero od 3. rangi.

Jak założyć/przenieść/sortować kojce?
Kojec możesz stworzyć, wchodząc w „Moją Hodowlę”. Na dole widnieje przycisk „Dodaj nowy kojec”. Założenie pierwszego nic nie kosztuje, jednak następne są płatne i coraz droższe. Aby je ułożyć w kolejności własnej, kliknij przycisk obok – „Sortuj kojce” – i przekładaj je tak, jak chcesz. Następnie zapisz i gotowe! Potrzebujesz trzeciej rangi.

Jak przenieść psa do innego kojca?
Aby to zrobić, musisz mieć co najmniej dwa kojce. Są dwa sposoby przenoszenia psów.
1. Musisz wejść w "Moją hodowlę" i otworzyć kojec, w którym jest pies, którego chcesz przenieść. Następnie kliknij na jego obrazek i, nadal trzymając wciśnięty przycisk, skieruj myszkę na kojec, do którego chcesz przenieść psa. Gdy zobszar kojca podświetli się na zielono - puść przycisk. Pojawi się komunikat "Zapisane! Pies został przeniesiony do nowego kojca."
2. Musisz wejść na stronę swojego psa, gdzie się nim zajmujesz. Przy jego imieniu znajduje się ołówek. Po kliknięciu na niego masz możliwość zmienienia imienia swojego psa oraz przeniesienia go do innego kojca. Wystarczy, że z rozwijanej listy wybierzesz nowy kojec, klikniesz przycisk "Przenieś" - i gotowe!

Legowisko +5 – skąd je mieć?
Legowiska te są bardzo cenne i ich zdobycie jest możliwe tylko podczas eventów.

Jak wygrać wystawę?
Musisz zdobyć największą ilość głosów, więcej, niż inni mają.

Jak zaliczać rangi?
Wykonując zadania, które się pojawiają, i które musisz wykonać, by zdobyć następną rangę (zadania zobaczysz pod pytajnikiem w zakładce „Moja Hodowla” -> „Rangi i zadania”).

Co zrobić, gdy zadanie było zaliczone wcześniej, przed pojawieniem się w „do zaliczenia”?
Musisz wykonać je jeszcze raz, niestety.

Psy, które nie dorastają po osiągnięciu roku!
Spokojnie, wystarczy, że napiszesz do Verbum, Tasak bądź kamaimaki.

Jak zgłosić psa do bazy reproduktorów?
Pies musi mieć co najmniej 3 lata. W zakładce „Hodowla” u psa ustawiasz cenę krycia, a następnie klikasz przycisk „Zgłoś do Związku Kynologicznego”. Zgłoszenie kosztuje 100 dgl i jest ważne przez 14 dni.

Jakość krycia.
Jakość można podnieść poprzez szkolenie psa, wzięciu udziału w 3 wystawach i co najmniej w 20 konkursach. Na jakość wpływają również wygrane w wystawach i konkursach. Można również podać zastrzyk płodności, który podnosi jakość krycia do 120% na 6 miesięcy życia psa. Ważnym aspektem jest również stan pieska/suczki.
Jakość nie wpływa na liczbę szczeniaków w miocie. Oznacza ona jedynie szansę na pokrycie.
Na przykład jeżeli piesek ma jakość 65% a suczka 35% to 65%+35%= 100% 100% : 2 = 50 %.

Czy mogę zarezerwować krycie tylko dla jednego gracza?
Niestety, nie jest to możliwe. Na ten moment możesz tylko wystawić krycie publiczne lub zarezerwowane dla hodowli - wtedy tylko członkowie z hodowli, do której jest przypisany pies, będą mogli korzystać z jego kryć.

Jak zgłosić nową rasę/maść?
Kiedy masz opracowany wzorzec i wyczyszczony rodowód (musisz krzyżować ze sobą psy do momentu aż potomstwo przestanie dziedziczyć niechciane cechy po przodkach), wchodzisz na stronę Związku Kynologicznego. Następnie wchodzisz w zakładkę “Encyklopedia ras”, schodzisz na sam dół listy, znajduje się tam przycisk “Zgłoś nową rasę”. Klikasz. Wyświetli Ci się czy chcesz zgłosić psy sam/a czy z hodowli.(Opcja z hodowli nie działa, więc trzeba klikać Sam i ewentualnie podać "Rasa zgłoszona przez hodowlę X.") Następnie wybierasz psy, które chcesz zgłosić. Zgłoszenie kosztuje 1000 dgl (koszt nie jest zwracany w przypadku odrzucenia rasy przez ZK).

Jak zmienić avatar/prezentację?
Aby zmienić avatar, musisz wejść na “Moją hodowlę”, tam kliknąć zakładkę “Moje konto”. Po lewej stronie widnieje tabelka “Avatar”, tam kliknij ołówek i wybierz nowy avatar (musi mieć wymiary maksymalne 100x100 px i być w rozszerzeniu .jpg lub .gif). Warto zaraz po wczytaniu wejść na swój profil i odświeżyć stronę (ctrl +f5).
Aby zmienić prezentację, wejdź do Kafejki i tam kliknij na “Mój publiczny profil”. Możesz stworzyć swoją wymarzoną prezentację! By ją zatwierdzić, kliknij “Zapisz” na dole strony.

Sprzedawanie rzeczy?
W grze nie ma opcji sprzedawania rzeczy ze swoich zapasów.

Zadanie z 2000 dgl – kiedy się zaliczy/pojawi?
Tutaj jest wszystko wyjaśnione -> http://www.doggi-game.pl/forum/topics/view/3339

Jak podnosić doświadczenie?
Doświadczenie psa podnosi się, kiedy bierze on udział w konkursach.

Rozmnażanie psów – jak?
Aby można było rozmnażać psy, Twój pupil musi mieć ukończone 3 lata. Pieski w tym wieku mogą oferować krycia. Suczka by móc się rozmnażać musi dostać cieczki (pierwsza w okresie od 3 lat do 3 lat 6 miesięcy). Gdy już to się stanie wchodzisz na stronę psa, który ma być potencjalnym kandydatem na ojca szczeniaków Twojej suczki i pokrywasz wybraną suczkę. Gdy krycie się powiedzie oczekuj na narodziny szczeniąt. Pamiętaj, aby suczka w 3 miesiącu ciąży miała minimum 30 pkt energii! Inaczej utraci szczenięta.

Jakie cechy do konkursów
- agility: inteligencja + towarzyskość; trudność konkursów wyznaczana przez poziom zwinności
- próba polowa: inteligencja + wytrzymałość; trudność konkursów wyznaczana przez poziom odwagi
- konkurs psów użytkowych: inteligencja + odwaga; trudność konkursów wyznaczana przez poziom posłuszeństwa
- konkurs psów pasterskich: inteligencja + posłuszeństwo; trudność konkursów wyznaczana przez poziom towarzystwa

Nauczanie komend – zmiana w systemie.
Swojego psa możesz nauczyć maksymalnie 8 komend + chodzenia przy nodze. Te 8 komend możesz wybrać spośród aż 18! To od Ciebie zależy, na jakich cechach się skupisz i które wytrenujesz.

Maksymalna ilość szczeniaków w miocie.
Rodzi się od 1 do 6 szczeniąt w miocie.

Adopcja psa ze schroniska.
Psa można adoptować po osiągnięciu drugiej rangi ( Początkujący hodowca). Warunkiem adopcji jest posiadanie funduszy w wysokości min. 2000 dgl. Za adopcję psa płacisz 600 dgl. Możesz adoptować jednego psa na 10 dni. Pamiętaj, że pies po oddaniu do schroniska od razu poddawany jest sterylizacji/kastracji - nie ma możliwości nabycia ze schroniska płodnego pupila.

Rozety – kiedy?
Pierwsza rozeta pojawia się przy imieniu psa po wygraniu przez niego 5 konkursów, druga po wygraniu 20, a trzecia po wygraniu 100 konkursów. Czwarta pojawia się po wygraniu 500 konkursów.

Zadanie o sprzedaż psa z przydomkiem hodowlanym własnej hodowli.
Musisz sprzedać komuś psa, którego wyhodowałeś/aś (urodził się u Ciebie) i ma on przydomek z hodowli, do której należysz.

Zadanie z rzadką rasą.
Musisz posiadać rasę, która ma status "rzadkiej rasy”. Aby sprawdzić, która z ras jest rzadka należy udać się do Związku kynologicznego (2 domek od prawej) i w encyklopedie ras. Jeżeli przy rasie będzie napis świadczący o rzadkości rasy, wtedy ta rasa jest rzadka.

Jak zdobyć prezent za opiekę nad psem?
Wykonując różne czynności. Jeżeli będziesz miał/miała szczęście to w historii twojego psa pojawi się komunikat o znalezieniu prezentu.

Tło?
Pewnie zauważyłeś/aś na wystawie niejednokrotnie psy z nietypowymi tłami. Są to nagrody, które można zdobyć podczas różnych eventów, takich jak Wielkanoc czy Halloween.

Znajomi!
Aby zaprosić kogoś do znajomych wystarczy wejść na jego profil i kliknąć przycisk (po prawej stronie) “Zaproś do znajomych”. Nie każdy może Cię przyjąć (czasami warto przeczytać prezentację gracza, gdyż informuje on o takich sytuacjach), jednak gdy zaakceptuje zaproszenie, możesz zobaczyć go u siebie na profilu w zakładce “Przyjaciele”, lub w “Kafejce” pod przyciskiem o tej samej nazwie.

Rzeczy po śmierci psa.
Rzeczy po śmierci psa odzyskujesz w momencie gdy twój pies umrze ze starości (od 15 lat do 15 lat 6 miesięcy). Trafiają one wtedy do twoich zapasów. Każdy przedmiot możesz używać maksymalnie trzy razy, więc jeśli twój pies posiadał przedmiot założony po raz trzeci i zdechnie ze starości, nie odzyskasz go.

Gracz polecający.
W okienku “Gracz polecający” przy rejestracji możesz wpisać nick osoby, która poleciła ci grę. Możesz polecać grę też innym osobom - wtedy to one muszą wpisać twój nick. Zadania "Bądź graczem polecającym..." polegają na tym, by inny gracz podczas zakładania konta podał twój nick i zdobył rangę/kupił bony.

5 szczeniaków w miocie.
Suczka musi urodzić pięć szczeniaków. Do tej pory ustalono, że wielkość miotów jest losowa.

Zmiana przedmiotów na psie.
Gdy zamienisz jakiś przedmiot na inny, wtedy ten pierwszy ulega zniszczeniu i nie da się go już odzyskać. Np.: gdy zamienisz wiklinowy koszyk na Eleganckie, mięciutkie legowisko, wiklinowy koszyk przepada.

Ciąża i poród.
Suczka zachodzi w ciążę, gdy zostanie pokryta psem płci męskiej. Szansa na pokrycie jest zależna od płodności obu zwierzaków - im większa, tym większa możliwość na zapłodnienie suczki. Każda próba, udana czy nie, zabiera psom 40 pkt energii.
Gdy się uda zapłodnić suczkę, masz szansę na potomstwo. Ciąża trwa 4 miesiące, ale uwaga! - podczas porodu suczka musi mieć co najmniej 30 pkt energii. Tłumacząc - na pasku zadań najlepiej zajmuj się suczką do osiągnięcia 90/100 zużytej energii. I połóż ją spać lub nakarm puszkami ADHD, by pasek energii zapełnił się w co najmniej 40 %. Wtedy wykonaj dowolną czynność. I oto masz szczeniaki! Możesz zobaczyć ich ilość i maść w zakładce “Hodowla” na stronie suczki. Z tego poziomu możesz je też przypisać do hodowli lub nakarmić. Do oddzielenia szczeniaków musisz poczekać 4 miesiące.

Oddzieliłem szczeniaki, ale zniknęły!
Najprawdopodobniej ojciec psów został usunięty z gry. W takich przypadkach mioty automatycznie znikają po oddzieleniu od suczki.

Jak założyć hodowlę ?
Aby mieć swoją własną hodowlę, musisz mieć co najmniej 4. rangę. Wchodzisz do ZK i klikasz “Bazę hodowli”. Na samym dole widnieje przycisk “Załóż własną hodowlę”. Po kliknięciu na niego zostaniesz przeniesiony do poziomu zakładania hodowli. Po lewej masz wypisane wymagania, by to zrobić - w tym koszt, czyli 3 bony. Jeśli spełniasz te warunki, możesz założyć swoją hodowlę, wybierając dla niej nazwę, przydomek hodowlany, oraz dla jakiej rasy jest to hodowla.

Zadanie – 20 szczeniąt.
Jest to bardzo trudne zadanie, bowiem suczka w ciągu całego swojego życia, w którym jest zdolna do rozmnażania - czyli od 3 do 10 roku życia - musi urodzić 20 szczeniaków. Jest to możliwe, ale trudne do wykonania. Nie da się pożyczyć od kogoś takiej suczki i zaliczyć zadania - musi się urodzić u Ciebie.

Dwa konta na jednym komputerze.
1.1. Zabrania się posiadania przez jedną osobę wielu kont w grze. Na jednym komputerze może grać kilka osób pod warunkiem nie przeprowadzania transakcji pomiędzy takimi kontami (np. kupna / sprzedaży).

Dlaczego psu spadł charakter?
Jest kilka możliwych powodów. Na początku, gdy pies był szczeniakiem, nie został nauczony trzech podstawowych komend. Potem, gdy dorósł (>1), nie nauczył się co najmniej 3 komend i nie wystartował w 10 konkursach do 2,5 roku. No i każda zmiana imienia psa powyżej jego pierwszego roku skutkuje utratą punktu charakteru. Charakter pogarsza się również wtedy, kiedy rodzice szczeniaka mają zbyt zaniżoną jedną lub więcej cech.

Jak postarzyć psa?
Pies postarza się samoistnie o 1 miesiąc gdy w tabelce "Co dziś robił twój pies ?" zużyta energia dojdzie do 100. W przypadku gdy pies osiągnie 10 lat, postarza się gdy jego zużyta energia dojdzie do 50.

Jak wyjść na spacer?
To bardzo proste! Wchodzisz na stronę psa i klikasz w zakładkę “Spacer”. Do wyboru masz kilka możliwości: krótki spacer obok domu, podczas którego nie musisz się martwić, że pies ucieknie; do lasu (tu może znaleźć patyk), parku (może znaleźć 100 dgl) i nad morze (może znaleźć bursztyn warty od kilku do kulkuset dgl). Wyjście może odbywać się ze smyczą - wtedy każda godzina to +15 do ruchu - oraz bez - co daje +20 do ruchu, ale wiąże się z możliwością ucieczki psa.

Jak odrobaczyć psa?
Aby odrobaczyć psa musisz wejść na jego stronę i w zakładce "Higiena” nacisnąć "Zabierz tego psa do gabinetu weterynarza".

Jak zapisać na wystawę?
Musisz znaleźć się na stronie psa. W zakładkach jest ta potrzebna o tytule “Wystawy”, z rysunkiem pucharu. Aby zapisać psa na wystawę, musi on mieć co najmniej 30% snu, 80% higieny i resztę potrzeb na minimum 50%. Psy można zapisywać od pierwszego roku, klikając na “Zapisz na wystawę”. Pies musi umieć chodzić przy nodze i posiadac ringówkę (psy ze schroniska czasem umieją chodzić przy nodze lecz ringówka przepada wraz z całym wyposażeniem w momencie trafienia do schronu).

Jak zapisać psa na konkurs?
Pies musi mieć co najmniej 30% wszystkich potrzeb. Na stronie psa kliknij w zakładkę “Konkursy”. Masz do wyboru kilka możliwych kategorii. Klikając na jedną z nich, jesteś przenoszony do listy dostępnych konkursów. Każde uczestnictwo coś kosztuje, pamiętaj! Możesz zająć jedno z pięciu miejsc. Nagrody są za pierwsze trzy (doglary).
Przy konkursie są dwa przyciski: “Zapisz” i “Szybki start”, pojawiający się po uzyskaniu rangi “Hodowca praktykujący”. Przy pierwszym wyborze masz dostęp do tzw. suwaczków - możesz ustalić, na co przyłożysz większą wagę, na który punkt charakteru. Tu jest całkiem dobrze wyjaśnione -> http://www.doggi-game.pl/forum/topics/view/36577

Czy mogę założyć wątek w Off-Topicu?
Tak. Wystarczy napisać do jednego z moderatorów forum (Tasak, Verbum, Dante) z tematem danego wątku i opisem na czym będzie on polegał. Moderatorzy przemyślą pomysł i podejmą decyzję czy dany wątek przyda się i czy nie będzie łamać regulaminu.

Jak ustawić obrożę na psie widoczną na obrazku?
Jest to możliwe dzięki kliknięciu na aparat fotograficzny widoczny obok obrazka psa na jego stronie. Taka zmiana kosztuje 1 bon.

Jak dodać psa do hodowli?
Możesz to zrobić jedynie wtedy, gdy szczeniaki nie są oddzielone od matki, a Ty należysz do jakiejś hodowli. Wystarczy kliknąć “Przypisz miot do hodowli” i już! Po oddzieleniu psiaków obok ich imienia będzie widniał przyrostek hodowli.

Zapomniałem przypisać szczeniaki do hodowli, ale już je oddzieliłem. Czy jest możliwość przypisania ich jeszcze?
Niestety, jest to niemożliwe. Oddzielonych szczeniąt nie można przypisać do hodowli.

Upływ czasu i starzenie się.
W grze czas płynie jak w świecie normalnym. Energia psa odnawia się w zależności od tego, czy ma legowisko czy nie - od 100 minut bez legowiska do 20 minut z najlepszym legowiskiem. U każdego psa po prawej stronie jest dziennik zużycia energii przez Twojego psa. Gdy wypełnisz go do końca, czyli zużyjesz 100 pkt energii, to pies postarzy się o miesiąc.

Nie mogę pisać na forum!
Spokojnie. Wystarczy, że potwierdzisz swój adres e-mail. Zaloguj się na swoją pocztę, powinieneś mieć mail z gry. Postępuj wg instrukcji w wiadomości.

Jak potwierdzić e-mail?
Jak wyżej - zaloguj się na swoją pocztę, powinieneś mieć mail z gry. Postępuj wg instrukcji w wiadomości.

Jak wygrać doglary na czacie?
Obecnie nie ma już takiej możliwości. Pytania z czatu zostały wycofane.

Dlaczego nick gracza na czacie jest niebieski?
Jeżeli osoba na czacie ma nick innego koloru, jest ona Moderatorem Czatu.

Jak mogę zostać Moderatorem Czatu/Forum?
Takie osoby wybiera Administrator, jeśli istnieje taka potrzeba.

-----
Za przygotowanie FAQ są odpowiedzialni: Dante, Venus, Tasak, Kornela, Rastrea, Fiordowo. Za korektę oraz kod odpowiedzialna jest Verbum.