Drodzy gracze, jak zapewne wiadomo wielu z Was, od kilku miesięcy trwają intensywne prace nad wdrożeniem nowej wersji gry Doggi-Game. Nowa wersja to oprócz zmienionego, w pełni responsywnego (dostępnego z urządzeń mobilnych), interfejsu, również zmiany w samej rozgrywce. Poniżej znajdują się najciekawsze z nich.

Hodowla psów

Pominiętym aspektem w obecnej wersji gry była interakcja z „klientami” hodowli. Psy sprzedawane wyłącznie między graczami osiągały cenę zależną wyłącznie od punktów charakteru czy zdobyczy w konkursach. Psy trudniej sprzedawalne zalegały miesiącami na końcu kojców, czasem służąc do rozrodu, czasem trafiając do schroniska, by „wpadło” parę psismaków. W nowej wersji gry pojawi się opcja sprzedaży psa „na zewnątrz” – w formie zadań, gdzie Klient będzie oczekiwał psa o konkretnych cechach (rozłożeniu charakteru, wyglądu bądź wygranych wystawach) lub po prostu będzie chciał przygarnąć jednego z naszych pięknych szczeniaczków. 😉

Choroby genetyczne

Hodowla psów to ciężki kawałek chleba, dlatego w nowej wersji gry będzie stanowić jeszcze większe wyzwanie (zdecydowanie wyższe od miotu pięciopieskowego). Psy, którym będziemy poświęcać mniej uwagi, krzyżowane zbyt blisko w linii rodowodu, chorowite czy z obniżoną energią podczas cieczki, zagrożone będą przekazaniem genetycznego zagrożenia swoim potomkom. Punkty w pierwszych pokoleniach będą wzrastać powoli, by z czasem powodować zmiany wyglądu, większą chorowitość psów czy nawet nieudany poród. Zagrożenie genetyczne będzie można oczywiście zbadać w GenLabie, zarówno jako właściciel jak i potencjalny nabywca.

Zdarzenia

Każda z wykonywanych podczas gry akcji została rozbudowana o możliwe „zdarzenia” w trakcie. Tak jak karmienie psa będzie mogło zakończyć się dodatkową aktywnością – rzuceniem piłeczki, krótką przebieżką czy nieposłuszeństwem psa, tak ucieczka płodnej suczki podczas spaceru skończy się… niechcianą ciążą. Rozbudowanie zdarzeń to również ciekawsze spacery – na każdy z nich wpływ będzie mieć również pogoda – gdzie bardziej słoneczna zachęci Twojego psa do większej aktywności i większego przyrostu statystyk. Deszcz? Piesek będzie unikał kałuż i choć zmęczy się mniej, może mieć to wpływ na jego charakter i późniejsze zachowania podczas konkursów.

Zużycie przedmiotów i inne koszty hodowli

Rzucenie piłeczki, użycie legowiska, a nawet każde napojenie psa ma wpływ na każdy z tych przedmiotów. Choćby i najlepsze legowisko, zniszczy się zdecydowanie szybciej niż przez trzydzieści lat żywota Twojego podopiecznego. Każdy z używanych przedmiotów (zależnie od tego jak często będziemy go używać i zależnie do jakiej czynności będzie służyć) będzie stopniowo obniżać swoją jakość, a co za tym idzie, również procentowy zysk statystyk.

Kolejnym krokiem jest oczywiście wprowadzenie rynku przedmiotów i przekazywania ich płynnie w obszarze hodowli. Bo dlaczego Legowisko + 5 ze zużyciem 80%, nie miałoby się przydać komuś do hodowli mieszańców?

Waga

Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to grzech. W przypadku psów, widoczny szybciej niż w przypadku ludzi. Jeśli oprzesz dietę swojego psa wyłącznie na resztkach ze stołu i nie zadbasz odpowiednio o jego aktywność – procentowo wyrażana waga wzrośnie, skutkując najpierw gorszymi rezultatami w konkursach, by później odbić się również na innych aspektach – przekarmiony pies będzie mniej chętny do spacerów.

Postarzanie psów

Hodowla psów to ciągła opieka nad swoimi szczeniaczkami, nawet jeśli hodowane z koleżanką ONki lubimy akurat mniej (a nie chcemy jej tego powiedzieć). Pieski, którymi nie będziemy się opiekować, raz w tygodniu, będą postarzane o jeden miesiąc. Aby gracze mogli się do tego przyzwyczaić, identyczna zmiana zostanie wdrożona w aktualnej wersji gry.

No to kiedy?

Wszyscy gracze otrzymają informację o starcie nowego Doggi z 3-miesięcznym wyprzedzeniem, podczas których odbędą się betatesty. Zachęcam do zgłaszania swoich zmian w przeznaczonym do tego dziale na forum Doggi => o tutaj na forum lionproject.pl - głównie ze względu na możliwość tworzenia ankiet. ;)

Chcesz być bardziej na bieżąco? Co jakiś czas pojawiają się screeny nowego Doggi na naszej grupie na Facebooku

Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie w tworzenie nowego Doggi!