DoGGi > Punkt Informacyjny > Ogłoszenia

FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jan 29th 2017, 23:02

Verbum

Tematów: 55
Postów: 1,489
Administrator - Administrator Gry; jest jeden w grze i to on zarządza i dba o nią.
Dante, Tasak - Moderatorzy Gry
Szczypiorek - Moderator Czatu i Forum, dbają o porządek w grze, również zajmują się przekazywaniem informacji Administratorowi
Kornelia - Moderator Gry odpowiedzialny i zarządzający Ekipą do sprawdzania ras


Psie miasteczko – co i jak?


Jak można zauważyć, na samej górze mamy psie miasteczko, które składa się z kilku domków. Nie będzie trudno je zapamiętać. :)
Na samym początku znajduje się Poczta. Możesz tu odczytać wiadomości prywatne oraz napisać nowe (to samo możesz zrobić klikając napis “Wiadomości”). Pierwszy domek już znasz - to Moja Hodowla. Po kliknięciu w żółty domek zostajesz przekierowany do swoich zakładek (Moje psy/Moje zapasy/Moje hodowle/Moje konkursy/Moje rangi/Moje konto).
Następny wysoki niebieski domek to Sklep. Możesz tam kupić wszelkie niezbędne rzeczy dla psów oraz konkursów.
Ten budynek ze szklanymi drzwiami to Gabinet weterynaryjny. Tam zaopiekują się Twoim psem: wykonają niezbędne szczepienia, poprawią jego wygląd, przeprowadzą zabiegi kastracji i sterylizacji, oraz pozwolą dowiedzieć się, jakie geny dominują u Twych psów! UWAGA! Zabiegi genetyczne oraz poprawy płodności możesz wykonać jedynie za pomocą bonów.
Następne jest Schronisko! Przebywają tam psiaki, które, po spełnieniu określonych wymagań, możesz przygarnąć. Istnieje też opcja, na samym dole strony, oddania psa do schroniska. Ta opcja jest ostateczna.
Wysoki i różowy budynek ze stolikiem i parasolem to Kafejka. Klikając na nią pokazują Ci się odnośniki do przydatnych stron, jak Pomoc czy Forum, gdzie znajdziesz wszystkie wątki związane z grą.
Obok Kafejki mieści się Związek Kynologiczny, zwany także przez graczy ZK. Tutaj możesz przeglądać psy na giełdzie, poszukać reproduktorów, przejrzeć rankingi psów czy zagłosować w wystawie. Przydatna jest też encyklopedia ras, gdzie znajdziesz wszystkie istniejące rasy w grze!
Tuż obok jest Kantor. Masz wgląd do historii swoich finansów, statystyk, oraz zakładki do zakupu bonów za realne pieniądze.
I, na samym końcu, znajduje się Cmentarz. Tutaj możesz zobaczyć swoje wirtualne psy, które odeszły za Tęczowy Most.



Poradniki Obrazkowe? A co to?
Jedne z najbardziej przydatnych miejsc dla nowego gracza. W formie graficznej przedstawione są podstawowe informacje o rozgrywce.
Poradnik Obrazkowy -> https://www.doggi-game.pl/forum/topics/view/47818
Konkursowy Poradnik Obrazkowy -> https://www.doggi-game.pl/forum/topics/view/47821



Mój pies uciekł! Czy on wróci?

Spokojnie! Psy wracają. ;) Jeżeli miał na sobie adresówkę wróci już na następny dzień - po północy. Jeśli jednak nie dostał on jej od Ciebie jego powrót może zająć trochę dłużej. Możesz skorzystać również z usługi Geolokalizacji w schronisku, jednak jest ona płatna w bonach - wróci od razu.



Gdzie można kupić los na loterii charytatywnej?

W Schronisku - domek między Gabinetem weterynarza a Kafejką.



Jak mogę zarobić?

- dzienne kieszonkowe: na start 400 dgl
-- poniżej 2 rangi + 300 dgl bonusu
-- poniżej 4 rangi + 150 dgl bonusu
- głosowanie na wystawie (20 dgl/głos w jednej kategorii - mając rangę VIP możesz oddać aż trzy głosy w jednej kategorii)
- wygrane w konkursach (I, II, III miejsce)
- wygrane w wystawach (I, II, III miejsce w kategorii oraz zwycięzca całej wystawy)
- loteria w schronisku (los kosztuje 100 dgl, więc często można stracić)
- spacer po parku miejskim (pies może znaleźć 100 dgl)
- sprzedaż bursztynu znalezionego podczas spaceru na plaży
- oddanie psa do schroniska (80 dgl za psa)
- sprzedaż psów
- oferowanie kryć swoimi reproduktorami
- nagrody za wykonanie niektórych zadań



Jak mogę pogłaskać psa innego gracza lub dać mu ciasteczko?

Musisz wejść na profil innego gracza i kliknąć na któregoś z jego psów. Pod obrazkiem będzie możliwość pogłaskania go lub dania mu ciasteczka – o ile masz je w swoich zapasach (możesz zdobyć je w losach w Schronisku). Psy innych graczy możesz pogłaskać tylko 5 razy w ciągu dnia.



Mój piesek jest chory! Jak wyleczyć psa?

Spokojnie! Wystarczy, że wejdziesz w jego zakładkę „Higiena” i klikniesz zielony przycisk „Zabierz tego psa do weterynarza”. Tam wybierasz kategorię „Odrobaczenia i szczepienia” i, analogicznie, odrobaczasz i szczepisz psa – w zależności od tego, co się skończyło (po prawej stronie można zobaczyć, co powinniśmy zrobić). Należy też poprawić potrzeby psa. Jeśli jest w bardzo złym stanie, możesz skorzystać z leczenia ambulatoryjnego jednak musisz za nie zapłacić bonem i poczekać 24 godziny.



Dlaczego nie zaliczyło mi się zadanie/nie otrzymałem rangi?

Spróbuj odświeżyć stronę albo kliknąć „Sprawdź rangę”. Możesz także się wylogować i ponownie zalogować. Jeżeli dalej nie zaliczyło, być może nie spełniłeś wszystkich wymogów. Pamiętaj również, że niektóre zadania zaliczają się po godzinie 22:00 (są to zadania dotyczące wystawy).
Lista zadań podana w pytajniku to tylko informacja jakie zadania muszą pojawić się pod "Zadania do zaliczenia", aby mogły zostać wykonane - nie da się zaliczyć zadania, jeśli nie jest wyświetlone. W razie problemów zawsze możesz zgłosić się do Dante.



Dlaczego nie zaliczyło mi zadania ze zdobyciem głosów na wystawie?

Zadanie zaliczy się po zakończeniu wystawy, czyli po 22:00.



Jak zagłosować na wystawie?
Aby zagłosować w wystawie, musisz odwiedzić Związek Kynologiczny. W nim znajdziesz wystawę psów. Otworzy się strona z kategoriami dla psów rasowych i dla mieszańców. Wybierając jedną z nich zostaniesz przeniesiony do psów biorących udział w wystawie. Pod każdym z nich jest przycisk "Głosuj". Wystarczy na niego kliknąć i oddasz głos. Możesz zagłosować tylko na jednego psa w danej kategorii (wyjątek: przy randze VIP możesz oddać trzy głosy w jednej kategorii).


Kiedy pojawi się zadanie nr... ?

Aby odblokować dane zadanie musisz wykonywać te, które obecnie widnieją w "Zadania do zaliczenia". Musisz być cierpliwym. Zadania nie pokazują się po kolei. Dane zadanie w końcu się pojawi, a Ty będziesz mógł cieszyć się z wykonywania go.



Jak znaleźć się w rankingu?

Na pozycję w rankingu składają się:
-staż
-ilość psów
-ilość doglarów
-jakość hodowanych psów
-ilość wygranych konkursów
-ilość bonów
(Zostały dodane też nowe, nieznane, czynniki.)
- "Najwięcej wartości mają psy aktywne w ostatnich 10 dniach, następnie w kolejnych 60 i przez całą grę. Ponadto, wzrosła wartość psów rasowych, które wyhodowaliśmy, a przebywają u innych graczy." ~ Administrator



Pies ze schroniska ma rasowych rodziców, a jest mieszańcem. Czy to błąd?

Nie, to nie błąd. W schronisku psy ulegają „odrasowieniu” – nawet jeżeli był u jakiegoś gracza psem rasowym, w schronisku staje się mieszańcem.



Co to są bony i jak je zdobyć?

Bony to dodatkowa waluta w grze. Można ją zdobyć przez zakup rzeczywistymi pieniędzmi, ale także można dostać je za opiekę nad psem, na loterii w schronisku lub w niektórych eventach.



Jak mogę przytulić swojego psa?

Aby opcja przytulenia psa się pojawiła, musisz go głaskać dopóki więź nie przekroczy 50%.



Jak zorganizować konkurs?

Musisz mieć co najmniej 20 startów w danym konkursie i co najmniej 5 wygranych, a do tego odpowiednie akcesoria (dostępne w sklepie lub, przy odrobinie szczęścia, na loterii). Wchodzisz w „Moja Hodowla”, zakładka „Moje konkursy”. Wybierz konkurs, który chcesz (i możesz) zorganizować. Następnie wypełnij wszelkie rubryki: nazwę, ilość edycji, wpisowe, od organizatora (czyli ile od siebie wykładasz na konkurs - nie jest to obowiązkowe). Potem przeciągnij akcesoria, które masz niżej, na pole na dole strony; od nich zależy trudność toru - pamiętaj, że na początku trudność jaką możesz organizować jest niewielka, ale zwiększa się z każdą Twoją wygraną. Zapisujesz i gotowe! Jeśli okaże się, że nie możesz go zapisać, sprawdź czy jego trudność zgadza się z trudnością jaką możesz zorganizować.



Jak przeciągnąć przeszkody konkursowe na tor?

Czasami przedmioty po kliknięciu na nie "uciekają" na samą górę strony. Należy je wtedy ponownie kliknąć i przenieść na pole konkursu. Jeżeli masz problem przy konkursie Prób Polowych pamiętaj, że buteleczkę z zapachem musisz “przeciągnąć” po planszy, aby zostawiła ślad.



Jak podnieść charakter psa?

Poprzez uczenie komend psa, który skończył 1 rok (max. 8 dowolnych komend). Należy pilnować, aby po drodze pies nie stracił punktów, np. pies nie opanował komend w wieku szczenięcym, nie wziął udziału w min. 10 konkursach do wieku 2,5 roku, nie opanował min. 3 komend w wieku 1-2,5 roku.



Jak wygrać konkurs?

Musisz szkolić swojego psa, albo kupić psa z odpowiednim charakterem. Wpływ na szanse ma rozkład cech psa i jego doświadczenie, nie zawsze duży charakter gwarantuje wygraną.



Dlaczego na giełdzie/w bazie reproduktorów nie ma rasy, którą chcę kupić/rozmnażać?

Na giełdzie i w bazie pojawiają się psy, które gracze udostępniają. Być może w tym momencie nikt nie sprzedaje/udostępnia kryć tą rasą. Warto sprawdzić działy na forum, które dotyczą sprzedaży i kryć, a także zajrzeć do bazy hodowli i zobaczyć kto hoduje taką rasę, i zapytać bezpośrednio u gracza. Pamiętaj sprawdzić stronę hodowli i/lub profil gracza, częstą są tam informacje o sprzedażach i kryciach.



Dlaczego niektóre rasy/maści są sprzedawane tylko bezpłodne (wykastrowane)?

W grze istnieje możliwość stworzenia nowej rasy lub maści, której jeszcze nie ma. Ci gracze, którym udało się to zrobić, nie zawsze chcą aby ich dzieło poszło “w świat”, dlatego wypuszczają tylko bezpłodne psy i/lub suczki.



Dlaczego nie mogę zapisać jednego psa do konkursu, a drugiego już tak?

Widocznie nikt nie organizuje konkursów dla psów z takim charakterem, jaki ma Twój pies.



Dlaczego nie odzyskałem rzeczy po zmarłym psie?

Pies musi odejść ze starości (między 15. rokiem życia, a 15 lat i 6 miesięcy). Jeżeli zdechł, ponieważ o niego nie dbałeś, nie odzyskasz rzeczy. Nie odzyskasz ich także jeśli były już trzy razy przypisane do psów.



Jak wygrać pluszowego kotka?

Musisz brać udział w loterii (każdy los kosztuje 100 dgl) i mieć odrobinę szczęścia.



Czemu nie mogę zapisać szybko psa na konkurs, tylko przez suwaczki?

„Szybki start” jest dostępny dopiero od 3. rangi.



Jak założyć/przenieść/sortować kojce?

Kojec możesz stworzyć, wchodząc w „Moją Hodowlę”. Na dole widnieje przycisk „Dodaj nowy kojec”. Założenie pierwszego nic nie kosztuje, jednak następne są płatne i coraz droższe. Aby je ułożyć w kolejności własnej, kliknij przycisk obok – „Sortuj kojce” – i przekładaj je tak, jak chcesz. Następnie zapisz i gotowe! Potrzebujesz trzeciej rangi.



Jak przenieść psa do innego kojca?

Aby to zrobić, musisz mieć co najmniej dwa kojce. Są trzy sposoby przenoszenia psów.
SPOSÓB I: Musisz wejść w "Moją hodowlę" i otworzyć kojec, w którym jest pies, którego chcesz przenieść. Następnie kliknij na jego obrazek i, nadal trzymając wciśnięty przycisk, skieruj myszkę na kojec, do którego chcesz przenieść psa. Gdy obszar kojca podświetli się na zielono - puść przycisk. Pojawi się komunikat "Zapisane! Pies został przeniesiony do nowego kojca."
SPOSÓB II: Musisz wejść na stronę swojego psa, gdzie się nim zajmujesz. Przy jego imieniu znajduje się ołówek. Po kliknięciu na niego masz możliwość zmiany imienia swojego psa oraz przeniesienia go do innego kojca. Wystarczy, że z rozwijanej listy wybierzesz nowy kojec, klikniesz przycisk "Przenieś" - i gotowe!
SPOSÓB III: Jeżeli grasz na telefonie, możesz przenieść psa przytrzymując palec na wybranym psie i, jak w pierwszym sposobie, przenieść go do wybranego kojca.



Skąd wziąć legowisko dające +5 energii?

Legowiska te są bardzo cenne i ich zdobycie jest możliwe tylko podczas eventów.



Jak wygrać wystawę?

Twój pies musi zdobyć największą ilość głosów, więcej, niż mają inne psy.



Jak zaliczać rangi?

Wykonując zadania, które się pojawiają, i które musisz wykonać, by zdobyć następną rangę (zadania zobaczysz pod pytajnikiem w zakładce „Moja Hodowla” -> „Rangi i zadania”).



Co zrobić, gdy zadanie było zaliczone wcześniej, przed pojawieniem się w „do zaliczenia”?

Musisz wykonać je jeszcze raz, niestety.



Mój pies skończył rok i nadal wygląda jak szczeniak!

Spokojnie, wystarczy, że napiszesz do Dante, Tasak lub Szczypiorek, a szczeniak zostanie naprawiony.



Jak zgłosić psa do bazy reproduktorów?

Pies musi mieć co najmniej 3 lata. W zakładce „Hodowla” u psa ustawiasz cenę krycia, a następnie klikasz przycisk „Zgłoś do Związku Kynologicznego”. Zgłoszenie kosztuje 100 dgl i jest ważne przez 14 dni.



Od czego zależy jakość krycia?

Jakość można podnieść poprzez szkolenie psa, wzięcie udziału w 3 wystawach i co najmniej w 20 konkursach. Na jakość wpływają również wygrane w wystawach i konkursach. Można też podać zastrzyk płodności, który podnosi jakość krycia do 120% na 6 miesięcy życia psa. Ważnym aspektem jest również stan pieska/suczki.
Jakość nie wpływa na liczbę szczeniaków w miocie. Oznacza ona jedynie szansę na pokrycie.
Na przykład jeśli piesek ma jakość 65% a suczka 35% to 65%+35%= 100% 100% : 2 = 50 %.



Czy mogę zarezerwować krycie tylko dla jednego gracza?

Niestety, nie jest to możliwe. Na ten moment możesz tylko wystawić krycie publiczne lub zarezerwowane dla hodowli - wtedy tylko członkowie z hodowli, do której jest przypisany pies, będą mogli korzystać z jego kryć.



Jak zgłosić nową rasę/maść?

Kiedy masz opracowany wzorzec i wyczyszczony rodowód (musisz krzyżować ze sobą psy do momentu aż potomstwo przestanie dziedziczyć niechciane cechy po przodkach), wchodzisz na stronę Związku Kynologicznego. Następnie wchodzisz w zakładkę “Encyklopedia ras”, schodzisz na sam dół listy, znajduje się tam przycisk “Zgłoś nową rasę”. Klikasz. Wyświetli Ci się czy chcesz zgłosić psy sam/a czy z hodowli.(Opcja z hodowli nie działa, więc trzeba klikać Sam i ewentualnie podać "Rasa zgłoszona przez hodowlę [tu wstaw nazwę lub nicki graczy].") Następnie wybierasz psy, które chcesz zgłosić. Zgłoszenie kosztuje 1000 dgl (koszt nie jest zwracany w przypadku odrzucenia rasy przez ZK).



Ile pokoleń musi być w rodowodzie psa, aby geny były czyste?

Nie da się dokładnie powiedzieć ile potrzeba pokoleń, żeby mówić o tym, że geny są czyste. Jeśli chcesz stworzyć nową rasę/maść dla rasy, musisz krzyżować psy do tego czasu, aż będą się rodzić tylko z takim wyglądem, jaki chcesz zgłosić. Możesz także skorzystać z możliwości zbadania genów u psa, jednak te płatne są w bonach. Badanie genów dominujących, które kosztuje 1 bon, jest korzystne do badania szczeniaków - da odpowiedź jak będzie wyglądać jak dorośnie. Badanie całego genotypu pozwala zobaczyć jak pies będzie wyglądać (geny dominujące), ale też jakie może przenosić w następnych pokoleniach (geny recesywne, czyli ukryte). To badanie najlepiej pokazuje czy geny są czyste (czyli geny dominujące i recesywne są takie same), ale jest też droższe - kosztuje 5 bonów. Wyniki obu badań możesz zobaczyć w rodowodzie psa.



Jak mogę sprawdzić wzorzec rasy, jeżeli nie mam jej u siebie?

To bardzo proste! Musisz wejść do Związku Kynologicznego, a następnie do Encyklopedii Ras. Przy każdej rasie jest napis “Sprawdź maści tej rasy”. Po kliknięciu na niego zobaczysz wszystkie warianty kolorystyczne rasy oraz to jaki ma wzorzec.

Jakich kodów mogę użyć, aby mój wątek się wyróżniał? - kilka słów o kodach BBCode
Oto podstawowe kody, których możesz użyć do projektowania swoich wątków:

To jest kod na pogrubienie tekstu
[b]Tak wygląda tekst[/b]

Tak wygląda tekst

To jest kod na podkreślenie tekstu
[u]Tak wygląda tekst[/u]

Tak wygląda tekst

To jest kod na pochyły tekst (kursywa)
[i]Tak wygląda tekst[/i]

Tak wygląda tekst

To jest kod na wklejenie zdjęcia do wątku
[img]LINK DO GRAFIKI[/img]



To jest kod, który pozwala na kliknięcie linku
[url]LINK[/url]

http://www.doggi-game.pl/help

To jest kod, który pozwala na ukrycie linku pod tekstem
[url=LINK]Kliknij na zdanie, a przeniesie do innej strony[/url]

Kliknij na zdanie, a przeniesie do innej strony

To jest kod, który pozwala na ukrycie linku pod grafiką
[url=LINK][img]LINK DO GRAFIKI[/img][/url]



To jest kod na kod
 [code ]...[/code ]

Tak wygląda tekst w polu kodu


To jest kod na wyrównanie tekstu do lewej strony
[align=left]Tak wygląda tekst[/align]

Tak wygląda tekst


To jest kod na wyśrodkowanie tekstu
[align=center]Tak wygląda tekst[/align]

Tak wygląda tekst


To jest kod na wyrównanie tekstu do prawej strony
[align=right]Tak wygląda tekst[/align]

Tak wygląda tekst


To jest kod na wypunktowanie tekstu
[li]Tak wygląda tekst[/li]

  • Tak wygląda tekst

  • To jest kod na kolorowy tekst
    [color=green]Tak wygląda zielony tekst[/color]

    Tak wygląda zielony tekst

    To jest kod na zmianę wielkości tekstu
    [size=16]Tak wygląda tekst[/size]

    Tak wygląda tekst

    To jest kod do cytowania innych graczy
    [quote="Verbum"]Tak wygląda tekst[/quote]

    Cytat Verbum
    Tak wygląda tekst


    Warto również zajrzeć do tego tematu --->> https://www.doggi-game.pl/forum/topics/view/46861
    Znajdują się tam porady jak w ciekawy sposób udekorować swoje wątki za pomocą kodów HTML.



    Jak zmienić avatar/prezentację/profil?

    Aby zmienić avatar, musisz wejść na “Moją hodowlę”, tam kliknąć zakładkę “Moje konto”. Po lewej stronie widnieje tabelka “Avatar”, tam kliknij ołówek i wybierz nowy avatar (musi mieć wymiary maksymalne 100x100 px i być w rozszerzeniu .jpg lub .gif). Warto zaraz po wczytaniu wejść na swój profil i odświeżyć stronę (ctrl +f5).

    Aby zmienić prezentację, wejdź do Kafejki i tam kliknij na “Mój publiczny profil”. Możesz stworzyć swoją wymarzoną prezentację! By ją zatwierdzić, kliknij “Zapisz” na dole strony. Zmienić prezentację możesz też przez zakładkę “Moje konto” i w tabelce “Dane gracza” wybrać “Prezentacja” i kliknąć ołówek.



    Jakie są wymiary prezentacji?

    Wymiary prezentacji to 880px x 480px.



    Czy jest możliwość sprzedawania rzeczy?

    W grze nie ma opcji sprzedawania rzeczy ze swoich zapasów.



    Kiedy zaliczy się i pojawi zadanie z 2000 dgl?

    Tutaj jest wszystko wyjaśnione -> http://www.doggi-game.pl/forum/topics/view/3339



    Jak mogę podnieść doświadczenie psa?

    Doświadczenie psa podnosi się, kiedy bierze on udział w konkursach.



    Jak mogę rozmnażać psy?

    Aby można było rozmnażać psy, Twój pupil musi mieć ukończone 3 lata, a Ty musisz mieć 3. rangę Hodowca praktykujący. Pieski w tym wieku mogą oferować krycia. Suczka, aby mogła się rozmnażać, musi dostać cieczki (pierwsza w okresie od 3 lat do 3 lat 5 miesięcy). Gdy już to się stanie, wejdź na stronę psa, który ma być potencjalnym kandydatem na ojca szczeniaków Twojej suczki, i pokryj wybraną suczkę. Krycie "rodzic-dziecko" jest zabronione ale psy pochodzące od tych samych rodziców mogą między sobą się rozmnażać. Gdy krycie się powiedzie oczekuj na narodziny szczeniąt. Pamiętaj, aby suczka w 3 miesiącu ciąży miała minimum 30 pkt energii! Inaczej utraci szczenięta.



    Jak obliczyć charakter szczeniaków?

    Charakter szczeniaków możesz obliczyć z poniższego wzoru:
    (Charakter matki + charakter ojca) / 2 -6 = +/- charakter szczeniaków



    Czy mój szczeniak może odziedziczyć maść po przodkach?

    Jeżeli rodzice są mieszańcami, to szczeniaki mogą mieć bardzo różne umaszczenie, nawet po dziadkach czy praprapra...dziadkach. Jednak jeśli rozmnażasz psy rasowe, szczeniaki odziedziczą maść tylko po rodzicach.



    Jakie cechy są do jakich konkursów?

    - agility: inteligencja + towarzyskość; trudność konkursów wyznaczana przez poziom zwinności
    - próba polowa: inteligencja + wytrzymałość; trudność konkursów wyznaczana przez poziom odwagi
    - konkurs psów użytkowych: inteligencja + odwaga; trudność konkursów wyznaczana przez poziom posłuszeństwa
    - konkurs psów pasterskich: inteligencja + posłuszeństwo; trudność konkursów wyznaczana przez poziom towarzystwa



    Jaka jest maksymalna ilość szczeniaków w miocie?

    Rodzi się od 1 do 6 szczeniąt w miocie, ale większe mioty są rzadsze.



    Jak wygląda adopcja psa ze schroniska?

    Psa można adoptować po osiągnięciu drugiej rangi (Początkujący hodowca). Warunkiem adopcji jest posiadanie funduszy w wysokości min. 2000 dgl. Za adopcję psa płacisz 600 dgl. Możesz adoptować jednego psa na 10 dni. Pamiętaj, że pies po oddaniu do schroniska od razu poddawany jest sterylizacji/kastracji - nie ma możliwości nabycia ze schroniska płodnego pupila.



    Kiedy pojawiają się rozety

    - 5 wygranych konkursów
    - 20 wygranych konkursów
    - 100 wygranych konkursów
    - 500 wygranych konkursów


    Jak zaliczyć zadanie o sprzedaży psa z przydomkiem hodowlanym własnej hodowli? (zadanie 106)

    Musisz sprzedać komuś psa, którego wyhodowałeś/aś (urodził się u Ciebie) i ma on przydomek z hodowli, do której należysz.



    Jak zaliczyć zadanie z rzadką rasą?

    Musisz posiadać psa rasy, która ma status "rzadkiej rasy”, czyli nie ma w grze więcej niż 50 osobników. Aby sprawdzić, która z ras jest rzadka, należy udać się do Encyklopedii Ras w Związku Kynologicznym. Jeżeli przy rasie będzie napis świadczący o rzadkości rasy, wtedy ta rasa jest rzadka.



    Jak zdobyć prezent za opiekę nad psem?

    Wykonując różne czynności. Jeżeli będziesz miał/miała szczęście to w historii twojego psa pojawi się komunikat o znalezieniu prezentu.



    Jak zmienić tło u psa?

    Pewnie niejednokrotnie zauważyłeś/aś na wystawie psy z nietypowymi tłami. Są to nagrody, które można zdobyć podczas różnych eventów, takich jak Wielkanoc czy Halloween.



    Jak zaprosić gracza do znajomych?

    Aby zaprosić kogoś do znajomych wystarczy wejść na jego profil i kliknąć przycisk (po prawej stronie) “Zaproś do znajomych”. Nie każdy może Cię przyjąć (czasami warto przeczytać prezentację gracza, gdyż informuje on o takich sytuacjach), jednak gdy zaakceptuje zaproszenie, możesz zobaczyć go u siebie na profilu w zakładce “Przyjaciele”, lub w “Kafejce” pod przyciskiem o tej samej nazwie.



    Rzeczy po śmierci psa.

    Rzeczy po śmierci psa odzyskujesz w momencie, gdy twój pies umrze ze starości (od 15 lat do 15 lat 6 miesięcy). Trafiają one wtedy do twoich zapasów. Każdy przedmiot możesz używać maksymalnie trzy razy, więc jeśli twój pies posiadał przedmiot założony po raz trzeci i zdechnie ze starości, nie odzyskasz go.



    Czy mogę zmienić przedmioty na psie?

    Gdy zamienisz jakiś przedmiot na inny, wtedy ten pierwszy ulega zniszczeniu i nie da się go już odzyskać. Np.: gdy zamienisz wiklinowy koszyk na eleganckie, mięciutkie legowisko, wiklinowy koszyk przepada.



    Jak wygląda ciąża i poród?

    Suczka zachodzi w ciążę, gdy zostanie pokryta psem płci męskiej. Szansa na pokrycie jest zależna od płodności obu zwierzaków - im wyższa, tym większa szansa na zapłodnienie suczki. Każda próba, udana czy nie, zabiera psom 40 pkt energii.
    Gdy się uda zapłodnić suczkę, masz szansę na potomstwo. Ciąża trwa 4 miesiące, ale uwaga! - podczas porodu suczka musi mieć co najmniej 30 pkt energii. Tłumacząc - na pasku zadań najlepiej zajmuj się suczką do osiągnięcia 90/100 zużytej energii. I połóż ją spać lub nakarm puszkami ADHD, by pasek energii zapełnił się w co najmniej 40 %. Wtedy wykonaj dowolną czynność (jeśli masz 40% energii pamiętaj, że możesz użyć czynności zabierającej 10 pkt aby poród się udał). I oto masz szczeniaki! Możesz zobaczyć ich ilość i maść w zakładce “Hodowla” na stronie suczki. Z tego poziomu możesz je też przypisać do hodowli lub nakarmić. Do oddzielenia szczeniaków musisz poczekać 4 miesiące.



    Oddzieliłem szczeniaki, ale one zniknęły, czy to błąd?

    Najprawdopodobniej ojciec psów został usunięty z gry. W takich przypadkach mioty automatycznie znikają po oddzieleniu od suczki.



    Jak mogę założyć hodowlę?

    Aby mieć swoją własną hodowlę, musisz mieć co najmniej 4. rangę. Wchodzisz do ZK i klikasz “Bazę hodowli”. Na samym dole widnieje przycisk “Załóż własną hodowlę”. Po kliknięciu na niego zostaniesz przeniesiony do poziomu zakładania hodowli. Po lewej masz wypisane wymagania, by to zrobić - w tym koszt, czyli 3 bony. Jeśli spełniasz te warunki, możesz założyć swoją hodowlę, wybierając dla niej nazwę (przydomek hodowlany) oraz jakiej rasy jest to hodowla.



    Jak zaliczyć zadanie z 20 szczeniakami?

    Jest to bardzo trudne zadanie, bowiem suczka w ciągu całego swojego życia, w którym jest zdolna do rozmnażania - czyli od 3 do 10 roku życia - musi urodzić 20 szczeniaków. Jest to możliwe, ale trudne do wykonania. Nie da się pożyczyć od kogoś takiej suczki i zaliczyć zadania - musi się urodzić u Ciebie. Jeżeli suczka urodziła 20 szczeniaków, ale zadanie się nie zalicza, należy napisać do Dante.
    Ważne: suczka do tego zadania musi urodzić się u Ciebie, oraz musi u Ciebie urodzić szczeniaki. Inaczej zadanie się nie zaliczy. (akt. 17.06.2020)



    Czy na jednym komputerze mogą grać dwie osoby?

    Tak. Wtedy jednak muszą przestrzegać poniższego punktu z Regulaminu:

    1.1. Zabrania się posiadania przez jedną osobę wielu kont w grze. Na jednym komputerze może grać kilka osób pod warunkiem nie przeprowadzania transakcji pomiędzy takimi kontami (np. kupna / sprzedaży).



    Dlaczego mojemu psu spadł charakter?

    Jest kilka możliwych powodów. Na początku, gdy pies był szczeniakiem, nie został nauczony 1-3 podstawowych komend. Potem, gdy dorósł (>1), nie nauczył się co najmniej 3 komend i nie wystartował w 10 konkursach do 2,5 roku. No i każda zmiana imienia psa powyżej jego pierwszego roku skutkuje utratą punktu charakteru. Charakter pogarsza się również wtedy, kiedy rodzice szczeniaka mają zbyt zaniżoną jedną lub więcej cech.



    Jak mogę postarzyć psa?

    Pies postarza się samoistnie o 1 miesiąc, gdy w tabelce "Co dziś robił twój pies?" zużyta energia dojdzie do 100. W przypadku, gdy pies osiągnie 10 lat, postarza się gdy jego zużyta energia dojdzie do 50.



    Jak wyjść na spacer z psem?

    To bardzo proste! Wchodzisz na stronę psa i klikasz w zakładkę “Spacer”. Do wyboru masz kilka możliwości: krótki spacer obok domu, podczas którego nie musisz się martwić, że pies ucieknie; do lasu (tu może znaleźć patyk), parku (może znaleźć 100 dgl) i na plażę (może znaleźć bursztyn warty od kilku do kilkuset dgl). Wyjście może odbywać się ze smyczą - wtedy każda godzina to +15 do ruchu - oraz bez - co daje +20 do ruchu, ale wiąże się z możliwością ucieczki psa.



    Jak odrobaczyć psa?

    Aby odrobaczyć psa musisz wejść na jego stronę i w zakładce "Higiena” nacisnąć "Zabierz tego psa do gabinetu weterynarza". Wybierz kategorię "Szczepienia i odrobaczenia" i odrobacz psa.



    Jak zapisać na wystawę?

    Musisz znaleźć się na stronie psa. W zakładkach jest ta potrzebna o tytule “Wystawy”, z rysunkiem pucharu. Aby zapisać psa na wystawę, musi on mieć co najmniej 30% snu, 80% higieny i resztę potrzeb na minimum 50%. Psy można zapisywać od pierwszego roku, klikając na “Zapisz na wystawę”. Pies musi umieć chodzić przy nodze i posiadać ringówkę (psy ze schroniska czasem umieją chodzić przy nodze lecz ringówka przepada wraz z całym wyposażeniem w momencie trafienia do schronu).



    Jak zapisać psa na konkurs?

    Pies musi mieć co najmniej 30% wszystkich potrzeb. Na stronie psa kliknij w zakładkę “Konkursy”. Masz do wyboru kilka możliwych kategorii. Klikając na jedną z nich, jesteś przenoszony do listy dostępnych konkursów. Każde uczestnictwo coś kosztuje, pamiętaj! Możesz zająć jedno z pięciu miejsc. Nagrody są za pierwsze trzy (doglary).
    Przy konkursie są dwa przyciski: “Zapisz” i “Szybki start”, pojawiający się po uzyskaniu rangi “Hodowca praktykujący”. Przy pierwszym wyborze masz dostęp do tzw. suwaczków - możesz ustalić, na co przyłożysz większą wagę, na który punkt charakteru. Tu jest całkiem dobrze wyjaśnione -> http://www.doggi-game.pl/forum/topics/view/36577



    Co to jest “Szybki start”?

    Taki przycisk umożliwia zapisywanie psów do konkursów bez ustawiania “suwaczków”.



    Czy mogę założyć wątek w Off-Topicu?

    Wątek w Off-Topicu może być założony tylko przez Administratora lub któregoś z Moderatorów. Jeśli jednak masz pomysł na ciekawy wątek wystarczy napisać do jednego z Moderatorów Forum (Dante, Tasak, Szczypiorek) z tematem danego wątku i opisem na czym będzie on polegał. Moderatorzy przemyślą pomysł i podejmą decyzję czy dany wątek przyda się i czy nie będzie łamać regulaminu.



    Jak sprawić by pies na zdjęciu głównym posiadał obrożę?

    Jest to możliwe dzięki kliknięciu na aparat fotograficzny widoczny obok obrazka psa na jego stronie. Taka zmiana kosztuje 1 bon.



    Czy mogę zmienić zdjęcie dorosłego psa na szczeniaka?

    Taka zmiana jest niedozwolona. Jeżeli zauważysz u kogoś takiego psa należy zgłosić taką sprawę do któregoś z Moderatorów. Ten zmieni wygląd psa z powrotem na prawidłowy, jednak stracony bon nie zostanie oddany.



    Jak dodać psa do hodowli?

    Możesz to zrobić jedynie wtedy, gdy szczeniaki nie są oddzielone od matki, a Ty należysz do hodowli tej rasy. Wystarczy kliknąć “Przypisz miot do hodowli” i już! Po oddzieleniu psiaków obok ich imienia będzie widniał przyrostek hodowli, którą wybrałeś.



    Zapomniałem przypisać szczeniaki do hodowli, ale już je oddzieliłem. Czy jest jeszcze możliwość przypisania ich?

    Niestety, jest to niemożliwe. Oddzielonych szczeniąt nie można przypisać do hodowli.



    Jak wygląda upływ czasu w grze i starzenie się psów?

    W grze czas płynie jak w świecie normalnym. Energia psa odnawia się w zależności od tego, czy ma legowisko czy nie - od 100 minut bez legowiska do 20 minut z najlepszym legowiskiem. U każdego psa po prawej stronie jest dziennik zużycia energii przez Twojego psa. Gdy wypełnisz go do końca, czyli zużyjesz 100 pkt. energii (lub 50 pkt. w przypadku psów, które osiągnęły 10 lat), to pies postarzy się o miesiąc.



    Dlaczego nie mogę pisać na forum?

    Spokojnie. Wystarczy, że potwierdzisz swój adres e-mail. Zaloguj się na swoją pocztę, powinieneś mieć mail z gry. Postępuj wg instrukcji w wiadomości.



    Jak potwierdzić e-mail?

    Jak wyżej - zaloguj się na swoją pocztę, powinieneś mieć mail z gry. Postępuj wg instrukcji w wiadomości. Jeżeli nie widzisz wiadomości, sprawdź w Spamie czy innych zakładkach.



    Dlaczego nick gracza na czacie jest niebieski?

    Jeżeli osoba na czacie ma nick innego koloru, jest ona Moderatorem Czatu.



    Dlaczego niektóre wypowiedzi na czacie są niebieskie?

    Dzieje się tak wtedy, gdy ktoś napisze czyjś nick - wtedy dana osoba będzie mieć wiadomość podświetloną na niebiesko.



    Co oznacza napis [Nieaktywny] obok psa?

    Od 1 lipca w grze działa automatyczne postarzanie. Każdy pies który był nieklikany dłużej niż miesiąc będzie będzie postarzony o miesiąc. Szczegóły można znaleźć tutaj -> https://www.doggi-game.pl/pages/nowedoggi
    Aktualizacja: Na dzień dzisiejszy automatyczne postarzanie jest wyłączone. Napis jednak wciąż jest widoczny przy psach, które dawno nie były klikane.



    Jak mogę zostać Moderatorem Czatu/Forum?

    Takie osoby wybiera Administrator, jeśli istnieje taka potrzeba.



    Dlaczego pies na zdjęciu ma widoczną obrożę, której nie ma w jego wyposażeniu?

    Każdy element wyposażenia można zastąpić nowym - w takim przypadku poprzedni przepada i nie da się go odzyskać. Właściciel mógł zrobić zdjęcie psu w obroży po czym wymienił ją na inną. Jeśli pies nie ma w zapasach żadnej obroży, mimo, że posiada ją na fotografii, oznacza, że kiedyś został adoptowany ze schroniska - psy, które tam trafiają tracą całe swoje wyposażenie jednak zdjęcie główne zostaje takie samo, jakie ustawił poprzedni właściciel psa.



    Dlaczego nie mogę uczyć psa komend?
    Jeśli obok komendy nie pojawia się przycisk "Ucz" sprawdź ilość Smakołyków Psismak do szkolenia psów w swoich zapasach. Prawdopodobnie już się skończyły i aby móc kontynuować naukę komend, musisz udać się do sklepu i uzupełnić zapas Smakołyków.



    Jakiej maści jest ten szczeniaczek?
    WH - biały
    BL - czarny
    GR - szary
    RE - rudy
    GO - biszkoptowy
    CH - czekoladowy
    GD - złoty
    SG - srebrny
    MH - mahoniowy

    P - podpalany
    D - cętkowany
    O - z siodłem
    B - dwukolorowy
    H - wilczy
    S - pręgowany
    W - deresz
    J - łaciaty
    M - marmurkowy
    T - tri color (np. beagle)
    T1 - tri color (np. berneński pies pasterski)
    U - z maską
    Z - dziczy / pieprz i sól
    A - arlekin
    C - z czaprakiem
    TM - tri merle
    E - ze znaczeniami
    TS - pręgowany z maską

    --------
    Dziękujemy wszystkim graczom zaangażowanym w pomoc w zaktualizowaniu FAQ. Za przygotowanie tekstu i aktualizację odpowiedzialna jest Dante. Za ogarnięcie kodu i weryfikację poprawek ogromne podziękowania dla Verbum.

    Wierszyki dla dzieci